Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese “Kalna druvas” , Birzgales pagasts, Ķeguma novads
Tālrunis +371 26542601
GPS 56.576771, 24.736319

 

LAT

Kurzemes hercogistes laikā hercogs Jēkabs šeit ierīkoja sev medību muižu. Pastāv uzskats, ka hercogs no šejienes sūtījis slaidās mastu priedes savu kuģu būvei. Te esot arī alus brūvēts un dārznieks Oto Aupe audzējis pat arbūzus. Līdz Pirmajam Pasaules karam muižā saimniekoja muižnieki Vīndedži. Zemes reformas laikā muižniekiem zemi atņēma un sadalīja zemniekiem. Pašreiz saglabājusies muižas kalpu – dzinēju māja ap 350 gadus veca, bet pils vietu iezīmē liels manteļskurstenis. Šo medību muižu hercogs ierīkoja uz sabrukuša klostera pamatiem, kurš savukārt bija uzbūvēts uz senlatviešu pilskalna. Drupas atrodas tuvu Gobas dzelzceļa pieturas punktam pie Birzgales - Valles autoceļa. Pāri ceļam atradusies muižas klēts, kas pēc muižas likvidēšanas pārveidota par skolu. Apkārtnē agrāk bijuši daudz dīķi un pāri upītei bijis akmens mūra tilts, kura daļa joprojām ir saskatāma ceļa caurtekā.

Objekts ir privātīpašums, apskate jāpiesaka iepriekš pa tālr. +371 26542601

 

ENG

Kalna Manor (hunting manor of Duke Jēkabs)
During the Duchy of Kurzeme, Duke Jēkabs established a hunting manor here. It is believed that the duke sent slender mast pines from here to build his ships. The roughly 350-year-old beater’s house still stands, but the place of the manor is marked by a large mantelpiece. The object is privately owned, visit must be booked in advance. Nearby you will find Kalna Manor resting area, Gāguļi big oak, Priedkalni Napoleon pine, Lauciņi linden, Vīksniņa river ring.

RUS

Kalna muiža (бывшее охотничье поместье герцога Екаба)
Во время правления Курземским и Земгальским герцогством герцог Екаб основал здесь охотничье поместье. Есть сведения, что герцог отсюда отправлял мачтовые сосны для постройки своего флота в Вентспилс (Виндау). В настоящее время сохранился дом для слуг и загонщиков, которому около 350 лет, а место нахождения охотничьего дома обозначают развалины и своеобразная труба – дымоход (мантельскурстенис). Объект является частной собственностью, осмотр предварительно согласовать по телефону. Неподалеку от “Kalna muiža” можно осмотреть вековой дуб Гагулю, сосну Наполеона, липу Лауциню, фрагмент старинного моста через речку Виксниняс, вековой дуб. Напротив дома “Kalna druvas” находится стоянка для туристов – велосипедистов.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites