Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Pie autoceļa P85, Rīgas HES- Jaunjelgava, Birzgales pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.621431, 24.939154

 

LAT

Atrodas Sēlijā. Izveidojās laikā, kad hercoga Jēkaba atraitne 17.gs atjaunoja karos nopostīto Jaunjelgavu. 18.gs vidū muiža piederēja franču izcelsmes muižniekam Dubarilim, no 1875.g baroniem Nolkeniem.

Krievijas impērijas laikā šeit bijusi slavena psihiatriskā dziedinātava, 19. un 20.gs. mijā sanatorija “Sanatorium aus Halswigshof, ko izpostīja 1.Pasaules karā.

1932. gadā Jēkabpils apriņķa Sērenes pagasta Alstiķes muižas īpašnieks Gustavs Nolkens pārdeva savu nekustamo īpašumu.

Muižas komplekss atrodas pus sabrukušā vai sabrukušā stāvoklī.

Objekts ir publiski pieejams.

 

ENG

The ruins of Alstiķe manor
During the reign of the Russian Empire, there was a famous psychiatric health centre. At the turn of the 19th and 20th centuries, it housed “Sanatorium aus Halswigshof”, which was destroyed in World War I. The manor complex is in a dilapidated state.


RUS

Развалины усадьбы “Alstiķe”
Во времена Российской империи здесь была известная психиатрическая лечебница, в конце 19-го века и начале 20-го века санаторий “Sanatorium aus Halswigshof”, который был уничтожен во время Первой мировой войны. Комплекс усадьбы находится в состоянии полуразрушенного.

 

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites