Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Parka iela 2, Birzgale, Birzgales pagasts, Ķeguma novads
Tālrunis +371 65034195, +371 26605359
GPS  56.630602, 24.747596

 

LAT

Novada muzejs izveidots 1998. gadā. Tajā apskatāmas tematiskas izstādes, novada vēstures ekspozīcija un rūķu kolekcija. Piedāvā tematiskās ekskursijas pa novadu pēc iepriekšējas vienošanās.

Atvērts apmeklētājiem: katru dienu no plkst. 10:00 - 17:00.

Ja vēlaties muzeju apmeklēt citā laikā lūdzam pieteikties.

Kontaktinformācija: Muzeja vadītāja Laila Krastiņa - tālrunis 65034195; 26605359; e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

1926. gadā celtajā jaunsaimniecības „Rūķi”  mājā ģimenēm draudzīgā atmosfērā bērni iepazīst mazo rūķu stiķus un niķus. Bet pieaugušie – atklāj  plašā Birzgales pagasta bagāto kultūrvēsturi. Pastāvīgajā ekspozīcijā senākie ir pārakmeņojušies gliemežvāki laikiem, „kad dzīvnieki raka Daugavu”. Hercoga Jēkaba īpašumi , Lindes muiža, 18. gadsimta ievērojamā literāta, lingvista, Lindes - Birzgales draudzes mācītāja G.F.Stendera  darbs , Tautas eposa „Lāčplēsis” autora A.Pumpura atmiņas – tā ir tikai neliela daļa no informācijas, kuru saņemot, ikviens  apmeklētājs no muzeja aiziet dvēselē bagātāks.

Muzejs piedāvā ekskursijas pa pagastu.

Pedagoģiskajās programmās aicinām iepazīt  Daugavas kreisā krasta ļaužu dzīvi, kāda tā bijusi no 18. gadsimta līdz mūsdienām.

Pie muzeja  apmeklētāju iecienītais „Rūķu” parks ar  masīvkoka figūrām – rūķiem, skudru, ežu ģimeni .

Tradicionālie pasākumi – sacensības  ziemā „Rūķu šļūciens”, muzeju nakts, vainagu vīšana pagasta Jāņiem un Līgām, A.Pumpura  dzimšanas dienas svinības.

Informējam, ka gida pakalpojumi  ir latviešu un krievu valodā. Ieejas muzejā ir bezmaksas.

 

ENG

Museum  “Rūķi” (Dwarves Museum)
The Museum was created in 1998. The permanent exhibition gives an insight into the history of Birzgale rural territory and its rich cultural heritage. Children can view the dwarf collection. The adjacent Dwarf Park features solid wood figures – dwarves, ant, hedgehog family.

RUS

Бирзгальский волостной музей “Rūķi” (“Гномы”)
Музей был устроен в 1988 году, в его постоянной экспозиции можно ознакомиться с историей Бирзгальской волости и богатым культурным наследием. Дети могут осмотреть коллекцию гномиков. В соседнем Парке гномиков фигурки из массива дерева – гномы, муравей, семья ежей.

 

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites