Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese
Smilšu iela 8, Ķegums, Ķeguma novads
GPS 56.738015, 24.740388

Ķegumā pie Daugavas skatu terases 2020.gada nogalē  izveidots un uzstādīts jauns vides objekts – Foto soliņš. Šis ir Ķeguma metālmākslinieka Aigara Caunīša veidots autordarbs, pilnīgi oriģināls un autentisks. Ikviens, dodoties pastaigāties, var piestāt Daugavas skatu terasē, atpūsties, tvert mirkļus, iegriezt soliņu kā karuseli, vērot kā skatam garām slīd pilsētas panorāma un iemūžināt to skaistos fotoattēlos. Pamēģini iemūžināt arī skaistus individuālos kadrus un pašportretus, jo līdzās foto soliņam ir uzstādīts stacionārs foto statīvs, kurā ievietojot savu mobilo ierīci un noregulējot to, fotoattēls taps gatavs pāris sekunžu laikā.

Turpat līdzās foto soliņam ir 2021.gada jūnijā uzstādīts jauns, izzinošs un informatīvi vizuālizēts stends. Tajā ir attēlota un apskatāma kādreiz uz Ķeguma HES izveidoto tilta arku konstrukcijas vizualizācija. Skatoties uz stendu vairs nav jāiztēlojas, kā tas būtu, ja uz tilta vēl atrastos šīs arkas, jo tās var aplūkot gandrīz kā dzīvē. Līdzās stendam izvietota arī maza informatīva planšete, kurā atspoguļota tilta arku konstrukcijas vēstures fakti.

     

IMG_6689
IMG_6689
IMG_6691
IMG_6691
IMG_6703
IMG_6703
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites