Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Liepu aleja 1, Ķegums, Ķeguma novads
GPS 56.742550, 24.718977

 

LAT

Sākot Ķeguma HES būvniecību 1936. – 1938. darbinieku vajadzībām tika uzceltas strādnieku ciemata pirmās dzīvojamās mājas Liepu alejā, Ķeguma dzelzceļa stacija un pasts. Pēc Otrā pasaules kara tika uzcelta Skolas iela ar līdzīga stila dzīvojamām mājām. Ciemats ir sākums Ķeguma pilsētai.

ENG

Historical construction of Ķegums HPP worker’s village
When the Ķegums HPP started in 1936-1938, the first residential houses of the workers' village in Liepu aleja, Ķegums railway station and post office were built. After the World War II, similar style residential houses were built on Skolas Street.The workers’ village was the beginning of the city of Ķegums.

RUS

Историческая застройка поселка рабочих Кегумской ГЭС
Во время строительства Кегумской ГЭС в 1936 – 1938 годах для нужд работников были построены дома на Лиепу аллее, железнодорожная станция Кегумс и почта. После Второй мировой войны была построена улица Сколас с жилыми домами похожего стиля.  

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites