Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Ķeguma parks, Ķegums, Ķeguma novads
GPS 56.742128, 24.717687

 

LAT

Turpat blakus “Saules pulkstenim”  Ķeguma pilsētas parkā atrodas 2018.gadā biedrības „Starptautiskais Soroptimistu klubs „Ogre-Ķegums” sadarbībā ar SIA „MAD AISS”, Aigaru Caunīti,   realizēts  Iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projekts „Vides objekta “ĶEGUMS” izveide un uzstādīšana Ķeguma parkā”. Ideju par šāda vides objekta nepieciešamību palīdzēja īstenot Ķeguma novada iedzīvotāja Diāna Kārkliņa. Tieši Diāna bija idejas autore atslēgu režģim, kuru rotā Ķeguma novada simbols – Saule. Atslēgu režģis paredzēts jaunlaulātajiem savu laulību atslēgu novietošanai. Kad režģis būs pilns, atslēgas netiks demontētas, saule kopā ar režģi (rāmi) tikts pārvietota uz citu Ķeguma novadam nozīmīgu vietu, kur turpinās priecēt novada viesus, taču tās vietā tiks novietota jauna. Šāds risinājums ļauj atrisināt problēmu, ka no tiltiem jaunlaulāto atslēgas ar laiku tiek demontētas tilta konstrukcijas drošības dēļ.

Novada krāsās veidotais uzraksts „ĶEGUMS”, kopā ar Ķeguma novada simbolu - Sauli ir tapis un turpmāk priecēs gan novada iedzīvotājus, gan viesus.

Brīvpieejas apskates objekts.

 

ENG

Environmental object “ĶEGUMS”
In 2018, in Ķegums Park the environmental object “Ķegums” was set up in the framework of the Citizen’s initiative promotion project. The key-lock grid created in the object, and decorated with the symbol of Ķegums municipality - the sun – is intended for newlyweds to place their marriage keys.

RUS

Объект среды “Ķegums”
В Кегумском городском парке находится объект среды “Ķegums”, реализованный в 2018 году в рамках проекта стимулирования инициативы жителей.  На объекте создана решетка для свадебных замочков, которую украшает символ Кегумского края – Солнце.  На решетке молодожены вешают замочки после бракосочетания.


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites