Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
25.09.2021

Apskates objekti

Adrese Liepu aleja 3, Ķegums, Ķeguma novads
GPS 56.741893, 24.721127

LAT

2015.gada 12.decembrī īstenojies Ķeguma evenģēliski luteriskās draudzes sapnis – notiek baznīcas iesvētīšanas dievkalpojums. Dievkalpojumu vada Latvijas ev.luteriskās baznīcas bīskaps Pāvils Brūvers, kurs 2005.gadā iesvētīja arī baznīcas pamatakmeni, piedalās arī Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugulis un Ķeguma ev.luteriskās draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš.

Draudzes locekļu skaits ir ap 40. Protams, lielajos svētkos – baznīcēnu ir tik daudz, ka nav vietas.

Sapni par savu baznīcu palīdzēja īstenot ļoti daudz cilvēku -  ziedoja ķegumieši paši, no Latvijas, Vācijas, Zviedrijas, ASV, katrs palīdzēja kā varēja  - finansiāli, materiāli, vai fiziski.

Baznīcas projekta autors ir Juris Pētersons, par soliem parūpējās Kristīgās akadēmijas rektore Skaidrīte Gūtmane un docents Guntis Dišlers.

Altāra galdu projektēja un veidoja pats draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš, jo izrādās, ka viņa pirmā profesija ir dizaineris. Par ērģelēm paldies jāsaka Colegium Augustinum fondam, tā vadītājam prof. Markusam Ruckertam, Ilzei Ķezberei un Goranam Grānam no Zviedrijas. Un mūsu ērģeļu stabules un stabulītes lēnām šķetināja un kopā lika Alvis Melbārdis. Tādā veidā diezgan grūtiem soļiem ir sagaidīts ilgi izsapņotais sapnis par baznīcu, bet pats galvenais – pie svētības visai pilsētai.

Ķegums Evangelical Lutheran Church
 In 2005, the foundation stone of the church was consecrated. On December 12, 2015, the dream of the Ķegums Evening Lutheran Congregation came true - the consecration service of the church was taking place. The service was led by the Bishop of the Latvian Evangelical Lutheran Church Pāvils Brūvers and the pastor of Ķegums Evangelical Lutheran Church Ingus Dāboliņš.  The architect is J. Pētersons.

Кегумская евангелически-лютеранская церковь

В 2005 году был освящен основной камень церкви. 12 декабря 2015 года осуществилась мечта Кегумской евангелически-лютеранской общины – в церкви состоялось богослужение освящения, которое возглавил епископ Латвийской ев.-лютеранской церкви Павилс Бруверс и священник Кегумской ев.-лютеранской церкви Ингус Даболиньш. Архитектор – Я.Петерсонс.