Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Jedes kapi, Birzgales pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.688889, 24.839947


LAT

Unikāls baronu Hānu dzimtas un 1.pasaules kara brāļu kapu ansamblis. Sākotnēji veidota kā baronu Hānu dinastijas kapsēta. Bet 1915.gadā, kad 1.Pasaules kara kaujas sasniedza Lindes muižas apkārtni Daugavas krastā, barons Karls fon Hāns atļāva kritušos apglabāt dzimtas kapsētā. Mūžīgo mieru šeit raduši gan ķeizariskās Vācijas, gan cariskās Krievijas armiju karavīri. Baronu hānu dzimtas kapu ansambli iekļauj apļa veidā noslēgts akmeņu krāvuma žogs. Apbedījumu centrā milzīgs granīta krusts, krusta zīmes, kas pasvītro šīs kulta vietas nozīmīgumu. Lai iezīmētu apbedījumu vietas, barona Paula fon Hāna dzimta no Vācijas vēstniecības Rīgā uz kapsētu pārvedusi piemiņas plāksni.

Objekts atrodas uz autoceļa P85, Birzgales pagasts, LV-5033. Ir norāde ceļa malā uz objekta atrašanās vietu.

ENG

Baron Han family and World War I Brothers grave ensemble
Unique baron Han family ensemble. Originally built as a dynasty cemetery in 1915, when the battles of World War I reached the surroundings of Linde manor on the bank of the Daugava, Baron Karl von Han allowed the fallen to be buried in the family cemetery. Soldiers of both the imperial German and tsarist Russian armies have found eternal peace here.


RUS

Ансамбль кладбища рода баронов Хану и Братского кладбища Первой мировой войны
Уникальный ансамбль кладбища рода баронов Хану и Братского кладбища Первой мировой войны.  Изначально создавался как кладбище династии, а в 1915 году, когда сражения Первой мировой войны достигли окрестностей поместья Линдес на берегу Даугавы, барон Карл фон Хан позволил погибших похоронить на родовом кладбище. Вечный покой здесь обрели как солдаты императорской Германии, так и царской России.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites