Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Pie autoceļa P85, Rīgas HES - Jaunjelgava, Birzgales pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.650322, 24.880029


LAT

Daugavas sīkās pietekas Dīriķupītes krastos atradās Dīriķu mājas. Rīgas  - Jaunjelgavas lielceļa malā jau 19.gadsimta pirmajā pusē pletās “Dīriķu’ saimniecības lauki. Uz šīm mājām, sākumā pie radiem, vēlāk – paliekot pie saimniekiem, dzīvot aizgāja  Līze un Indriķis Pumpurs ar gadu veco dēlu Andreju, kur bērnību arī pavadījis A. Pumpurs. Mājas sagrautas pirmajā pasaules kara laikā (1914 -1918). Tēlnieka V. Titāna veidotā piemiņas zīme uzstādīta 1990.g un ir Latvijas Kultūras Fonda dāvana.

ENG

Memorial sign “Dīriķupīte”
Located on the banks of the small river Dīriķupīte, Dīriķi household was childhood home for Latvian poet Andrejs Pumpurs. It was destroyed during World War I (1914-1918). The memorial sign created by the sculptor V. Titāns was installed in 1990 and is a gift from the Latvian Culture foundation.

RUS

Памятный знак “Dīriķupīte”
На берегах мелкого притока Даугавы “Dīriķupīte” располагалась усадьба Дирику. В этой усадьбе свое детство провел Андрей Пумпурс. Усадьба была разрушена во время Первой мировой войны (1914 — 1918). Памятный знак скульптора В.Титана установлен в 1990 году и является подарком Латвийского Kультурного фонда.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites