Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese “Aveni”, Birzgales pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.634323, 24.845951


LAT

Šeit, 1841. gada 22. septembrī necilā  “Ķeirānu” meža mājiņā piedzimis latviešu tautas eposa “Lāčplēsis” autors A. Pumpurs. Daugavas kreisajā krastā pavadījis bērnību, A. Pumpurs kļuva par labu mērnieku, karavīru. Bet dzimtajā pusē dzirdētās teikas plašo silu  un ūdeņu tuvumā gūtie iespaidi palīdzēja viņam veidoties par dzejnieku. Atzīmējot eposa  simtgadi 1988.gadā izveidoja šo piemiņas vietu (autori- tēlnieks J. Karlovs, arhitekte I. Rībena). Diemžēl, 1991.gadā uz dzejnieka 150.jubileju atklātais piemineklis nav saglabājies.

ENG

Symbol monument to Andrejs Pumpurs
Celebrating the centenary of the Latvian folk epic poem “Lāčplēsis” written by the outstanding poet Andrejs Pumpurs, in 1988 sculptor J. Karlov and architect I. Rībena created more than six meters high stone monument.

RUS

Символический памятник Андрею Пумпуру
Отмечая столетие автора латышского народного эпоса “Lāčplēsis”, выдающегося поэта Андрея Пумпура, в 1988 году была открыта совместная работа скульптора Я. Карлова и архитектора И. Рибены –  каменный памятник высотой более шести метров.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites