Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Birzgales pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.575940, 24.793005


LAT

A. Pumpura dzimtas mājas, celtas ap 1816.g. no šejienes A.Pumpurs 17.g vecumā aizgāja pasaulē. Atjaunojis Antons Vilcāns 1989.g. 20.gs 20. gados toreizējais māju saimnieks Strautiņš atvēlēja daļu savas zemes dzelzceļa stacijas ēkas būvniecībai. Stacijas atrodas līnijā Jelgava – Krustpils. Stacija izveidota Pirmā pasaules kara gados (ar nosaukumu Berghof), un no tās tika izbūvēts 11km garš dzelzceļš uz ziemeļiem – toreizējās frontes virzienā. 1927.gadā pēc arhitektes L.Grinbergas projekta te tika uzbūvēta jauna un plaša stacijas ēka.

ENG

Railway station “Lāčplēsis”
The station was established during the World War I (under the name Berghof). In 1927 new and spacious station building was built here according to the project of architect L. Grinberga. The station was closed with the closure of the railway line for passenger traffic in 2000.


RUS

Железнодорожная станция “Lāčplēsis”
Станция была построена в годы Первой мировой войны (под названием Berghof). В 1927 году по проекту архитектора Л. Гринберга было построено новое и просторное здание станции. Станция прекратила работу с закрытием железнодорожной линии для движения пассажирских поездов в 2000 году.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites