Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese  “Ābelītes”, Tome, Tomes pagasts, Ķeguma novads
GPS  56.754110, 24.643912

 

LAT

Piemiņas akmeni Tomes pagastam dāvināja Ilze Rupme, kura stāsta, ka akmens atrasts uz Tomes salas, kurā notikušas vairākas vēsturiski nozīmīgas kaujas, un tieši Latvijas simtgadē akmens esot "iznācis" virspusē, lai izstāstītu mūsu tautas vēsturi.

Tomes akmeni rotā saules zīme, kas ir dzīvības un mūžīgās kustības simbols, bez kuras nebūtu dzīvības. Saules gaisma simbolizē iedvesmu un garīgu vērojumu. Tā sargā dzimtu, nes Dieva svētību, ir Visuma norišu harmonijas un augstāko estētisko vērtību paudēja.

Akmens tapa pateicoties ziedojumiem un ar Ķeguma novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Apskatāms Ķeguma novada Tomes pagastā, “Ābelītes”, tieši pretī Tomes dienas centram.

 

ENG

Tome memorial stone
The memorial stone was donated to Tome rural territory by Ilze Rumpe, who says that the stone was found on the island of Tome, where several historically significant battles took place, and it was in the centenary of Latvia that the stone "emerged" on the surface to tell the history of our nation.RUS

Tомский памятный камень  
Памятный камень Томской волости подарила Илзе Румпе, которая рассказывает, что камень найден на острове Томе, где произошли несколько исторических боев, и именно в столетие Латвии камень “вышел на поверхность”, чтобы рассказать историю нашего народа.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites