Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese “Henki”, Tomes pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.762331 24.650917

 

LAT

Tomes skanste, saukta arī par Zviedru skansti.  17.gs. viduslaiku nocietinājums Daugavas kreisajā krastā uz salas. Skanstes kompleksā bijuši gan aizsarggrāvji, gan vaļņi un bastioni. Valsts nozīmes aizsargājams objekts. Objekts atrodas privātīpašumā, Ķeguma novadā, Tomes sala, “Pantersiļi”.


ENG

Tome Skansts
Tome skansts, also called Swedish skansts, is a 17th century medieval fortification on the left bank of the Daugava on the island. Protected object of national significance that is privately owned.


RUS

Томский шанец (полевой окоп)  
Томский шанец, также называемый шведским шанцем.  В 17-м веке средневековое укрепление на левом берегу Даугавы на острове. Охраняемый объект государственного значения. Объект находится в частной собственности.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites