Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Svētdien, 28. maijā, no vieniem dienā “festivāla STIPRIEM” laikā norisināsies pirmās no trim šajā sezonā plānotajām Skotu kalniešu spēlēm – netradicionālas, atlētiskās sporta sacensības, kurās skotu svārkos tērpti vīri cīnās par uzvaru.  

Pirmajās šīs sezonas Skotu kalniešu spēlēs ar savu klātbūtni un dalību pagodinās Latvijas labākie Skotu kalniešu dalībnieki - Oskars Brugemanis, Andris Leišavnieks un šķēpmetējs Jānis Liepa, ugunsdzēsējs Artūrs Vazdiķis, Matīss Spalva un Aivis Baltkājs, regbija spēlētājs Mikus Ozols, vesera metēji Ainārs Vaičulēns.

Skotu kalniešu spēļu dalībniekiem būs jāveic seši klasiskie vingrinājumi – 10 kilogramus smaga akmens grūšana, smaguma mešana (12 kilogrami) un baļķa mešana tālumā, 10 kg smaga āmura un ķīpas mešana augstumā. Vēl būs “gladiatoru cīņas” jeb stumšanās ar baļķi, kad viens sportists, ieķeroties baļķa galā, cenšas konkurentu izstumt no laukuma.

Šī gada otrās Skotu kalniešu spēļu otrais posms norisināsies 8. jūlijā, Aknīstē, bet trešais 29. jūlijā - Valmierā.

Latvijā šīs netradicionālās, atlētiskās sporta sacensības, kuru izcelsme meklējama senā vēsturē ik gadu tiek organizētas jau kopš 2007. gada un tajās piedalās ne tikai spēkavīri, bet arī citu sporta veidu un profesiju pārstāvji. Tas nav tikai izklaides pasākums, kurās iespējams vērot skotu svārkos tērptus vīrus. Tās ir īstas sacensības, kurā spēcīgi vīri cīnās par uzvaru.

Sīkāka informācijawww.stiprinieki.lv

Papildus informācija:

Elīna Gārbena

Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites