Tuvākie pasākumi
Ingas Šleseres gleznu izstāde
Kultūra > Izstāde
No 19.02.2020 līdz 31.03.2020
Foto izstāde “Pavasari gaidot”
Kultūra > Izstāde
No 20.02.2020 līdz 22.04.2020
Vizuālās mākslas konkurss - izstāde
Kultūra > Izstāde
No 02.03.2020 līdz 31.03.2020
Izstāde „Vaira Vīķe Freiberga. Ar Sauli”
Kultūra > Izstāde
No 09.03.2020 līdz 31.03.2020
Fotoizstāde "Pokaiņu stāsti"
Kultūra > Izstāde
No 09.03.2020 līdz 30.04.2020
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Pirmais pieckārtējais pasaules čempions ekipāžu motokrosā Kristers Serģis pasaules motokrosa elitē tagad ir citā lomā un jau 30. aprīlī un 1. maijā visa pasaules motokrosa elite brauks pie viņa ciemos uz Ķegumu.  
Pirmo reizi Latvijas GP motokrosā risināsies tik agri – jau 30. aprīlī un 1. maijā. Tas ir pasaules čempionāta 6. posms un ap šo laiku jau parasti sāk iezīmēties titula un medaļu pretendentu loks. Kas pretendē uz tituliem un medaļām 2016. gadā? 
 
MX2 klasē startē lielākā Latvijas cerība, 2015. gada pasaules vicečempions Pauls Jonass, kurš ir starp līderiem arī šogad. Neapstrīdams favorīts MX2 klasē ir 2012. un 2013. gada pasaules čempions holandietis Džefrijs Herlingss, kurš ir Jonasa komandas biedrs KTM rūpnīcas komandā. Galvenajam favorītam seko trīs motobraucēji, kuri sezonas pirmajā daļā ir pretendenti uz otro un trešo vietu – Pauls Jonass, šveicietis Žeremijs Sīverss un Aleksandrs Tonkovs no Krievijas. Dažiem, kurus pieskaitīja medaļu pretendentu lokam, sezonas sākums neizdevās, taču vēl ir daudz posmu un braucienu, lai paspētu ielauzties līderu grupā. Tas nozīmē, ka Ķegumā trijniekā var tikt ne tikai četri minētie motobraucēji. 
Otrs Latvijas pārstāvis MX2 klasē būs Roberts Justs, kurš kopvērtējumā atrodas uzreiz aiz pirmā desmitnieka (turklāt viņš nepiedalījās pirmajā posmā Katārā) un viņam šosezon ir reāli regulāri būt braucienos pirmajā desmitniekā, kā arī sasniegt labāko rezultātu karjerā kopvērtējumā – nav neaizsniedzams arī pirmais desmitnieks. 
MXGP klasē spēkošanās par titulu norit starp pašreizējo tā īpašnieku francūzi Romeinu Febvrē un pagājušā gada pasaules čempionu MX2 klasē slovēni Timu Gajseru. Tieši Gajsera sniegums MXGP klasē pagaidām ir šīs sezonas lielākais pārsteigums. Nav atmetis cerības atgūt titulu eksčempions itālietis Antonio Kairoli, starp medaļu pretendentiem var minēt beļģi Žeremiju van Horebēku, Jevgeņiju Bobriševu no Krievijas un vācieti Maksimilianu Naglu, nav tālu no medaļu pretendentiem atpalikuši brits Šouns Simpsons un beļģis Kevins Strijboss. 
 
Latviju MXGP posmā pārstāvēs Dāvis Ivanovs un Toms Macuks. Diemžēl savainojumu pašā pasaules čempionāta priekšvakarā guva Matīss Karro, kura piedalīšanās Latvijas GP izcīņā ir zem liela jautājuma. 
Paralēli pasaules čempionāta posmam Ķegumā risināsies Eiropas čempionāta posmi trijās klasēs – 125 ccm, 250 ccm un 300 ccm. Latviju pārstāvēs Rainers Žuks, Sandis Armīns Frijenbergs (abi 125), Kārlis Sabulis, Tomass Šileika, Arnolds Sniķers (visi 250) un Vairis Aleksejevs (300), tā ka 30. aprīlī un 1. maijā Ķegumā redzēsim gandrīz visus labākos Latvijas motokrosa meistarus. Eiropas čempionātā sezona vēl tikai sākusies un šeit par galvenajiem favorītiem runāt vēl ir pāragri. 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites