Tuvākie pasākumi
Foto izstāde “Pavasari gaidot”
Kultūra > Izstāde
No 20.02.2020 līdz 22.04.2020
Fotoizstāde "Pokaiņu stāsti"
Kultūra > Izstāde
No 09.03.2020 līdz 30.04.2020
Dziedošo ģimeņu 10.saiets - ATCELTS!
Kultūra > Koncerts
03.04.2020 18.00
Pavasara gadatirgus Birzgalē
Sabiiedrība > Tirgus
16.05.2020 09.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Viens no tādiem nenoliedzami būs arī tautas sporta pasākums “DNB Stipro skrējiens”, kas 7. maijā norisināsies Ķegumā, atpūtas un sporta kompleksā “Zelta Zirgs” un pulcēs vairākus tūkstošus drosminieku. Piedāvājam dažus noderīgus fitnesa treneru padomus, kā labāk sagatavoties šim skrējienam.
 
Otro gadu pasākuma organizatori sadarbībā ar sporta klubu “Centrs” katru svētdienu Zaķusalā organizē bezmaksas treniņus, lai palīdzētu sagatavoties mazāk pieredzējušajiem “DNB Stipro skrējiena” dalībniekiem, kā arī piedāvātu iespēju regulāri un sistemātiski trenēties tiem cilvēkiem, kuri vēlas sasniegt augstus rezultātus. Pieredzējušu treneru vadībā ikviens interesents var uzsākt sagatavošanās procesu šim šķēršļu skrējienam vienmērīgi, laika gaitā treniņu intensitāti palielinot untādējādi neradot savam ķermenim lieku stresu ar neadekvāti augstu slodzi.
 
“Sākot skrējienam trenēties laikus, samazinās traumu gūšanas risks, un ir mazāka iespēja, ka imūnsistēma pavājināsies pēc tam, kad pasākums būs jau aiz muguras. Āra nodarbībās netiek darīts nekas pārcilvēcisks – mēs, treneri, vairāk motivējam un disciplinējam, sniedzam padomus, kā labāk rīkoties dažādās situācijās, kas var rasties trasē, veicot distanci. Treniņā visi kopā pildām dažādus vingrinājumus, lai sagatavotos šķēršļu joslai, lai nesāpētu sāns pēc nelieliem pārskrējieniem no viena šķēršļa uz otru, pieradinām pie draudzīgas atmosfēras, kā arī cenšamies dot pozitīvo enerģijas lādiņu, kas palīdzēs ar smaidu uz lūpām pievarēt “DNB Stipro skrējiena” izaicinājumu un cīnīties vairāk ar sevi, ne konkurentu,” teic sporta kluba “Centrs” treneri Juta Ivanova un Uldis Borskis.
 
Lūk, arī daži noderīgi padomi, lai labāk sagatavotos “DNB Stipro skrējienam”:
 
1.  Sporto regulāri. Pirmkārt, sāc trenēties un sportot vismaz vienu reizi nedēļā. Ja ne kopā ar “DNB Stipro skrējiena” dalībniekiem Zaķusalā, tad vismaz savā piemājas parkā vai darba vietā pusdienu pārtraukumos. Apsveicami, ja apmeklē kādā sporta klubā dažādas nodarbības un treniņus. Jebkura veida fiziska slodze ir pieņemama, arī pastaiga pa mežu vairāku stundu garumā. Noteikti šajā procesā iesaisti arī savus draugus, ģimenes locekļus vai kolēģus, jo, trenējoties kopā, laiks paskries nemanot, turklāt varēsiet viens otru motivēt un iedvesmot;
 
2.  Vingrinājumi visam ķermenim. Ja esi izvēlējies trenēties mājas apstākļos, liec darboties savām rokām, vēdera presei un mugurai, veicot tādus vingrinājumus kā pievilkšanos, “plankingu” (pēc iespējas ilgāk jānoturas guļus balstā uz apakšdelmiem un kāju pirkstiem ar maksimāli iztaisnotu ķermeni), “supermenu” (apguļoties uz zemes ar seju pret grīdu, vienlaicīgi no grīdas pacel iztaisnotas kājas un rokas, noturot līdzsvaru un sasprindzinot vēdera un muguras muskulatūru), piepumpēšanos u.c. Svarīgi visus vingrinājumus pildīt pamazām un uzmanīgi, lai nenodarītupāri savam ķermenim;
 
3.  Pareizs uzturs. Uzturam jābūt sabalansētam, dienas laikāuzņemot tik daudz kaloriju, cik patērēsi. Tāpat ikdienā neiztikt bez ogļhidrātiem (samērīgos daudzumos) un olbaltumvielām, lai ķermenis spētu atjaunoties pēc lielākas slodzes. Papildus uzturā noteikti vajadzētu lietot zivju vai krila eļļu, kā arī B grupas un C vitamīnus;
 
4.  Piemērots apģērbs. Apmeklējot “DNB Stipro skrējiena” treniņus, pilnīgi pietiek ar ierasto treniņtērpu – vēja necaurlaidīgas, elpojošas sporta bikses, krekls un virsjaka. Piemērotāki būtu skriešanas apavi ar mīkstāku, amortizējošāku zoli. Ja laikapstākļi ir nelabvēlīgi, lieti noderēs termo krekls un bikses.
 
Ne visi cilvēki ir piedzimuši atlēti ar augstām darba spējām un izturību, tādēļ “DNB Stipro skrējienā” liels spēks un nozīme ir draugu, kolēģu, pārējo skrējēju un līdzjutēju atbalstam. Visi šī pasākuma dalībnieki ir kā viena liela ģimene, kas roku rokā virzās uz priekšu, lai, pārkāpjot finiša līniju, gūtu neizsakāmi lielu prieku par paveikto, lepotos ar sevi un apzinātos, ka ikviens “DNB Stipro skrējiena” dalībnieks ir savas valsts patriots, jo veica šo aizraujošo skrējienu par Latviju. To, kā skrējienam gatavojas “DNB Stipro skrējiena” vēstneši – aktieris Arturs Krūzkops, diriģents Ints Teterovskis ar kori un aktieris Gints Andžāns kopā ar kolēģiem, aplūko https://youtu.be/90wQrDOSkBc, https://youtu.be/inY9bcCcOnA un https://youtu.be/F6kL0h77_d8
 
Tā kā “DNB Stipro skrējiens” ir pasākums, kurā piedalās cilvēki ar atšķirīgu fiziskās sagatavotības līmeni, katrs pats, reģistrējoties skrējienam, var izvēlēties sev atbilstošāko starta grupu, proti, elites vai masu.Sīkāka informācija par sagatavošanās treniņiem Zaķusalā, pasākumu un reģistrēšanos mājaslapā pieejama www.dnbstiproskrejiens.lv. 
 
 
Papildu informācija:
Elīna Gārbena
“Notikumu aģentūra”
Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tālrunis: +371 67274443; Mob. tel. +371 26135134
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites