Tuvākie pasākumi
Orientēšanās pasākums
Kultūra > Atpūta
No 15.05.2020 līdz 29.05.2020
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Jautājums domei

Novada ziņas - front page

Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Aktualitātes


Īstenots iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projekts “Dārza dizaini kursi iesācējiem”.

27.11.2019. Ķeguma dienas centrā veiksmīgi noslēdzās “Dārza dizaina kursi” iesācējiem. Pasniedzējas Ināras Karlapas vadībā, dalībnieces 2,5 mēnešu garumā, no septembra līdz novembrim, apguva kursu šādās tēmās: „Dārzu mākslas pamatlicēji Latvijā. Dārzu stili.”, „Dārza plānošana, ierīkošana un zonējums.”, „Kompozīcija dārzā.”, „Zāliens. Augsne un tās tipi. Mulča un komposts.”, „Kokaugi, to vainagu formas un ziedēšanas laiki.”, „Dzīvžogi.”, „Ziemcietes. Pavasarī un vasarā ziedošās ziemcietes.”, „Rudenī ziedošās ziemcietes. Graudzāles. Divgadīgās puķes.”, „Vasaras puķes. Rozes.”, „Augu kompozīcijas dobēs.”.  Pavisam kopā tika novadītas 11 lekcijas, kuras ietvaros bija arī praktiskā nodarbība, kur dalībnieces īstenoja savu vīziju par kādu no pašvaldības publiskajām vietām, kurā nepieciešama apzaļumošana, dobju ierīkošana. Dalībnieču izveidotie darbiņi ir apskatāmi Ķeguma dienas centrā.

Neformālā gaisotnē dalībniecēm tika izsniegtas arī pieaugušo neformālās izglītības apliecības par kursu apguvi.

Dārza dizaina kursi iesācējiem tapa pateicoties Ķeguma novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursam, kurus realizēja biedrība Starptautiskais soroptimistu klubs "Ogre-Ķegums" biedres. Biedrības biedres pateicas dalībniecēm par izrādīto interesi un iesaistīšanos šāda veida kursu apguvē.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites