Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


Atzīmējot Ķeguma jauktā kora “Lins” piecu gadu jubileju, piektdien, 29. jūnijā plkst. 20.00 Lindes parkā Birzgales pagastā norisināsies brīvdabas koncerts “Lins paliek lins, viņš dabu svin...’.

Kora “Lins” pirmsākumi meklējami Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, kur divu gadu laikā kolektīvs sevi pierādīja kā spēcīgu kori, izcīnot iespēju piedalīties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Pēc šī lielā notikuma skolas absolventi izteica vēlmi turpināt dziedāt korī. Tad arī dzima ideja par Ķeguma jaukto kori – kolektīvu, kas apvienotu dziedāt gribošos jauniešus no Ķeguma novada un ne tikai. 2013. gada 7. septembrī pirmo reizi Ķeguma tautas namā tikās jaunieši, kuri atsaucās aicinājumam dziedāt Ķeguma jauktajā korī. Visus šos gadus kori vada diriģente Maira Līduma.

Šogad koris Ogres apriņķa koru skatē izcīnīja godpilno augstāko pakāpi un piedalījās Koru karu pusfinālā Rīgā, sacenšoties ar 36 augstākās pakāpes Latvijas koriem. Un, protams, kora dalībnieki kuplinās dziedātāju rindas XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, kas norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 8. jūlijam.

Jubilejas koncerta norises vieta nav nejauša. Koris vēlas popularizēt unikālu vietu Ķeguma novadā – Lindes parku, kuram 2017. gadā apritēja 250 gadu un tas atrodas pasakainā vietā Daugavas krastā. Johans fon Plettenbergs 16. gadsimtā te uzcēla lielu muižu, ko dēvēja par Lielo Daugavas muižu. Vēlāk muižu nopirka Hānu dzimta, bet pirmā pasaules karā tā tika nopostīta. Šodien saglabājies parks ar vairākām terasēm un Holandes liepu labirints. Bet vienīgā būve, kas izdzīvojusi laika ritos, ir Lindes muižas vārti, barokāls paviljons, ko atjaunojis Lindes parka tagadējais īpašnieks.

Jubilejas koncertā koris atskatīsies uz mīļākajām piecgades dziesmās, kā arī vienosies kopdziesmās ar koncerta viesiem.

Ņemot vērā, ka koncerts norisināsies brīvdabā, aicinām apmeklētājus saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un iespēju robežas līdzi ņemt sēžamos – segas, pledus utt.

Uz vietas būs iespēja cienāties ar pašgatavotu zāļu tēju un mūzikas pavadībā baudīt romantisku ainavu Daugavas krastā.

Ar pašvaldības atbalstu tiek organizēts bezmaksas autobuss uz koncertu no Rembates un Ķeguma. Interesentiem jāpiesaka brauciens līdz  28. jūnijam, zvanot uz tālruni - 22010300 (Dace Māliņa). Plānots, ka autobuss no Rembates aties plkst.19.20 un no Ķeguma tautas nama plkst.19.40.

Organizatori arī vērš uzmanību, ka lietus gadījumā koncerts notiks Lindes parka nojumē, kas ir pietiekami plaša – vietas pietiks visiem!

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites