Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
ĶEGUMA SURF PARTY
Sports > Atpūta
07.08.2020 16.00
Lekcija Birzgalē
Sabiiedrība > Sanāksme
14.08.2020
Jautājums domei

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Pieci padomi, kā jaunajā skolas gadā iekļaut bērnu ēdienkartē bioloģisko pārtiku!

1.       Gatavojiet skolēna brokastis no lielveikalos nopērkamajiem bioloģiskajiem produktiem!

Gandrīz katrā lielveikalā var iegādāties bioloģiskos piena produktus, bioloģiski sertificētas auzu pārslas, miltus, maizi, cepumus, bioloģiski sertificētas brokastu pārslas – un skolēna brokastis ir gatavas! Auzu pārslu putra, jogurts ar bio auzu pārslu cepumu, pārslas ar pienu - un esam nodrošinājuši bērnam tik svarīgo pirmo ēdienreizi, turklāt no garantēti tīriem produktiem.

2.       Piedāvājiet bērniem līdzi uz skolu BIO našķus.

Bērni skolas pārtraukumos vēlas kaut ko uzkost. Piedāvājiet viņiem līdzi veselīgus, bioloģiski sertificētus našķus, piemēram, žāvētus augļus un ogas, kuri žāvēšanas un transportēšanas procesā nav apstrādāti ar ķīmiskām vielām. Ietiniet šos našķus krāsaina papīra tūtiņās, lai radītu mazu pārsteigumu. Pagatavojiet keksiņus, izmantojot bioloģiskos miltus, piena produktus – nopērkami lielveikalos, un bioloģiski sertificētas olas, kuras var iegādāties ekoveikalos un tiešās pirkšanas pulciņos. Ja bērni ļoti vēlas konfektes, tad gan lielveikalos, gan ekoveikalos ir pieejamas gan ledenes, gan gumijkonfektes, kuras ir ražotas, izmantojot dabīgas krāsvielas un patiešām garšo pēc īstiem augļiem.

3.       Bērnu ballītēs – BIO dzērieni.

Bērnu ballītēs pierasts cienāties ar saldiem gāzētiem dzērieniem, bet tikpat labi varam atrast tiem alternatīvas. Lielveikalos meklējiet bioloģiski sertificētus gāzētos dzērienus no dabīgām sulām un bez mākslīgām piedevām – ir pieejami gan Latvijā, gan citās Eiropas Savienībās valstīs ražoti, vai arī pagatavojiet paši limonādi no bioloģiski sertificētiem citroniem, jo tos var droši izmantot ar visu mizu, un nedaudz bio cukura.

4.       Samaziniet bērnu pakļautību iespējami kaitīgām vielām augļos un dārzeņos!

Cik vien iespējams, iegādājieties bioloģisku pārtiku, tā pasargājot sevi un bērnus no pesticīdu atliekvielām, bet, ja tas nav iespējams, tad samazinām to augļu un dārzeņu lietošanu, kuri ir visvairāk pakļauti apstrādei, piemēram, vīnogas, citus saldos augļus un ogas ar plānu mizu. Latvijā ar pesticīdiem visvairāk apstrādā ābolus, bumbierus, zemenes. Citus augļus un dārzeņus rūpīgi nomazgājam un nomizojam, jo tikai bioloģiski audzētos var droši ēst ar mizu!

Apdomājam, vai vēlamies dot bērniem nebioloģiski audzētus pilngraudu produktus, jo tieši grauda apvalkā uzkrājas tās vielas, ar kurām labība tiek apstrādāta augšanas laikā.

5.       Uzziniet, kā tiek gatavotas pusdienas skolā un pieprasiet bioloģisko pārtiku!

Vaicājiet savā skolā, vai pārtikas iepirkumā tiek ievēroti zaļā iepirkuma principi, kādas izcelsmes produkti tiek izmantoti un aiciniet iepirkumā iekļaut bioloģiskos produktus! Jo vairāk vecāki paudīs savu atbalstu bioloģiskai pārtikai skolās, jo lielākā motivācija būs gan pārtikas ražotājiem, gan uzņēmumiem, kas nodrošina maltītes skolā. Arī programmās “Skolas auglis” un “Skolas piens” ir iespējams piedalīties bioloģiskās pārtikas ražotājiem!

 

Liene Brizga-Kalniņa

Kampaņas BioLoģiski! koordinatore

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

29110527

www.biologiski.lv

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites