Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
ĶEGUMA SURF PARTY
Sports > Atpūta
07.08.2020 16.00
Lekcija Birzgalē
Sabiiedrība > Sanāksme
14.08.2020
Jautājums domei

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Piektdien, 28.augustā, Ogres Mākslas skolā aizvadīta PPP biedrības Zied zeme izzinoša un radoša konference.

LindaCīrule biedrību vada jau septiņus gadus, un viņas ikdienas darbs ir saistīts ar finansēm un lietvedību, kas gan nav pārāk radošs, tāpēc savā ikdienā viņa atrod laiku, lai saskatītu un izceltu tieši radošumu.

Šogad ir tapusi grāmata, kurā no 208 īstenotajiem projektiem, apkopoti iedvesmas stāsti. L.Cīrule uzsvēra: "Stāsts ir par cilvēkiem - spilgtākās Zied zeme teritorijas personības: radošākie, drosmīgākie ar iniciatīvu apvētītie un neatlaidīgie. Paldies ikvienam par ieguldījumu teritorijas attīstības stratēģijas īstenošanā!"

Lai grāmata turpinātu dzīvot ir tapusi arī portretu izstāde – kā grāmatas pievienotā vērtība. Izstāde ceļos pa Zied zeme teritoriju visu nākamo gadu.

Māris Cīrulis prezentēja projektu – kolektīvāieguldījuma platformas Projektu banka stāstu (vairāk: www.projektubanka.lv), sniedzot ieskatu pasaules mēroga kopfinansēšanas platformu datos un piemēros Latvijā, kā arī projektu piemēros, kuri pretendē vai jau ir saņēmuši pietiekošu atbalstu, lai projektus īstenotu, un aicināja ikvienu atbalstīt dalīšanās ekonomiku, atgādinot, ka šobrīd ir aktuāls PPP biedrības Zied zeme līdzfinansējuma konkurss ideju realizācijām Baldones, Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novados (vairāk: http://ziedzeme.lv/lv/jaunumi/article.php?id=14370)

Protams, kā jau Mākslas skolā piedienas, arī konferences dalībnieki, kā projektu īstenotāji, rada lietas teritorijas attīstībai – šoreiz gan nedaudz citādi, ar akrila krāsām uz planšetēm tika radīti darbi kā dalībnieki redz Baldones, Ikšķile, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres teritorijas attīstību līdz 2020.gadam.

Ar šo aktivitāti atklājot konferences otro daļu – PPP biedrības Zied zeme iedvesmas stātu grāmatas un izstādes prezentāciju.

Grāmatas autors Osvalds Zebris savā uzrunā atklāja, ka interviju laikā apceļojot novadus un tiekoties ar projektu īstenotājiem, ir izkļuvis ārpus Rīgas mūriem un guvis pozitīvu lādiņu, jo visur, kur braucis, viss notiek un attīstās. Rakstnieks saka, ka, lai cik pārsteidzoši tas nebūtu, kopumā aktīvākie ir vidējā vecuma iedzīvotāji. Par visspilgtāk atmiņā palikušo stāstu Osvalds min Viju un Hariju Jaunzemus, senioru pāri no Ķeguma novada, kurus raksturo liela griba un atbildība par savu zemi. Savā uzrunā arī aicinot konferences dalībniekus aplaudēt par gadu Jaunzemu pārim par viņu pašaizliedzību un nesavtīgo ieguldījumu.

Līdz 12.spetembrim portretu izstāde ir apskatāma Ogres Mākslas skolas 2.stāvā un nākamais pieturas punkts būs Ikšķiles Dienas centrs.

PPP biedrība Zied zeme

ZZ_03
ZZ_03
ZZ_09
ZZ_09
ZZ_12
ZZ_12
ZZ_14
ZZ_14
ZZ_23
ZZ_23

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites