“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Fotoizstāde "Ogre svētku noskaņās"
Kultūra > Izstāde
No 11.11.2020 līdz 30.11.2020
Vakara tirdziņš - ATCELTS!!!
Sabiiedrība > Tirgus
28.11.2020 16.00
Egles lampiņu iedegšana Birzgalē - ATCELTS!!!
Kultūra > Atpūta
28.11.2020 17.00
Egles lampiņu iedegšana Rembatē - ATCELTS!!!
Kultūra > Atpūta
29.11.2020 16.00

Novada ziņas - front page

Šobrīd, kad aizvien biežāk cilvēki dodas atpūtas pasākumos dabā un daba palīdz risināt veselības problēmas, mums jābūt īpaši atbildīgiem un jāatceras par to, kādu ietekmi individuāli un visi kopā atstājam. Pasaules Dabas Fonds ir sagatavojis ētikas kodeksu, apvienojot deviņus rīcību virzienus, kas palīdzēs dabā gājējiem labāk izprast dažādu paradumu un uzvedības nozīmi dabas saglabāšanā.

Pasaules Dabas Fonds aicina doties dabā, baudīt un izzināt Latvijas dabu. Tomēr jāņem vērā, ka pārgājienā vai pat nelielā pastaigā, mēs šķērsojam dažādas dzīvotnes, nereti tās ir trauslas un cilvēku klātbūtne var pasliktināt to stāvokli. Saredzēt dabas vērtības un saudzēt tās ir katra dabā gājēja pienākums.

Daba ir sarežģīta sistēma, kur katram elementam ir īpaša nozīme. Piemēram, mirusī koksne takas malā ir mājas tūkstošiem sīkbūtņu, koks pāri upei – ēna ūdens iemītniekiem vai iespēja kādam sauszemes dzīvniekam, bet iežu atsegumi, kurus mēdzam drupināt, ir tūkstošiem gadu veidojusies ainava un neatjaunojama dzīvotne dažādām sugām. Tāpēc #DabāEjot ētikas kodekss aicina mūs būt pēc iespējas neredzamākiem un nedzirdamākiem, apmeklējot mežus, purvus, pļavas, upes, ezerus un jūras piekrasti. Dabā svarīgi ir uzvesties klusu, iet pa iestaigātām takām, ugunskuru kurt tikai īpaši ierīkotās vietās, nepiesārņot ūdenstilpes ar, piemēram, kosmētiku, ko lietojam ikdienā. Mums jābūt arī atbildīgiem, vedod mājdzīvniekus pastaigā, kā arī apbrīnojot savvaļas dzīvniekus, piemēram, dabiskajās pļavās.

#DabāEjot ētikas kodekss runā arī par vienu no pamanāmākajām problēmām dabā — pieaugošo atkritumu daudzumu. Ar jau zināmu atpazīstamību guvušo saukli “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes” Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar Pasaules Dabas Fondu aicina ikvienu izvērtēt savus ieradumus, kas saistīti ar atkritumiem, dodoties dabā: neņemt līdzi neko lieku un iespēju robežās neizmantot mazās atkritumu urnas, tā vietā atkritumus izmest lielajās tvertēs, piemēram, stāvlaukumos vai mājās.

Ētikas kodekss dabā gājējiem.

Informācijas sagatavota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu