“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Izstāde "Sociālie tīkli"
Kultūra > Izstāde
No 16.06.2020 līdz 15.07.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
“Rembates sporta svētki 2020”
18.07.2020

No 1. jūlija stājas spēkā grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā, kas paredz, ka par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos piemēros naudas sodu līdz 1500 eiro.

Salīdzinot ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā līdz šim noteikto, naudas sods ir būtiski palielināts. Šāds risinājums bija nepieciešams, jo Latvijā strauji attīstās militārā infrastruktūra un pieaug militāro mācību intensitāte. Militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos nav pieļaujama personu atrašanās bez atļaujas. Turklāt nesankcionēta atrašanās militārajā objektā var radīt draudus personu drošībai, piemēram, prettiesiskai personas iekļūšanai militārajā objektā šaušanas nodarbību laikā var būt neatgriezeniskas sekas.

Lai izvairītos no administratīvo sodu piemērošanas un rūpējoties par savu drošību, aicinām iedzīvotājus ievērot likuma prasības un patvaļīgi neiekļūt militārajos objektos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos un nebojāt  to aprīkojumu un infrastruktūru, piemēram, izbraukājot ceļa segumu, zemsedzi vai zālāju.

Iedzīvotājiem ir tiesības, iepriekš saskaņojot ar attiecīgo vienību, apmeklēt vienību izvietojumus (militāros objektus), iepazīstoties ar karavīru sadzīves apstākļiem, viņu materiāli tehnisko nodrošinājumu un militāro apmācību.

Informējam, ka Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes teritorijā ir vairāki militārie objekti, kuros nav atļauta nesankcionēta iekļūšana. Ogrē tas ir militārais objekts Mednieku ielā 12, kur atrodas Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons, bet Ķeguma novada Rembates pagastā – "NBS Aviācijas bāze" (aviācijas bāze “Lielvārde”).

Tāpat jāatgādina, ka bez saskaņošanas ar valsts aizsardzības objekta valdītāju ir aizliegts fotografēt, filmēt vai citādā veidā dokumentēt valsts aizsardzības objektu, kā arī veikt bezpilota gaisa kuģa lidojumus tuvāk par 500 m horizontālajā plaknē no militārās infrastruktūras objektiem, kuri tiek izmantoti Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, izņemot gadījumus, ja lidojums ir saskaņots ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem vai ap militārās infrastruktūras objektiem ir noteikts 50 m lidojuma ierobežojuma attālums. Par ierobežotajām teritorijām skatīt: https://www.airspace.lv/drones/.

Nacionālie bruņotie spēki ir tiesīgi pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģa piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, pielietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus.

Militārais objekts ir Aizsardzības ministrijas valdījumā vai turējumā vai citas fiziskās vai juridiskās personas īpašumā, valdījumā vai turējumā esošs nekustamais īpašums (tā daļa), kas nodots lietošanā bruņotajiem spēkiem, lai pildītu Nacionālo bruņoto spēku likumā noteiktos uzdevumus.

Militāro objektu apzīmēšanai lieto speciālas informatīvās zīmes – taisnstūra veida laukums baltā, baltā luminiscējošā vai baltā fluorescējošā krāsā ar uzrakstu lieliem burtiem melnā krāsā "MILITĀRAIS OBJEKTS".

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes