Orientēšanās pasākums
Kultūra > Atpūta
No 15.05.2020 līdz 29.05.2020
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020

Novada ziņas - front page

Šogad Lielā Talka notika nedaudz neierastākā formātā.

Neskatoties uz laikapstākļiem un ierobežojumiem valstī, talkotāji Ķeguma novadā bija ļoti aktīvi.

Talkas darbi sākās jau aprīlī, kad iedzīvotāji devās solo talkās, individuāli veicot darbus. Starptautiskā soroptimistu kluba “Ogre – Ķegums” biedres sakopta teritorija pie Daugavas krasta, vācot stiklus un citus atkritumus, kas diemžēl tiek samesti skaistajā krasta malā. Tāpat pateicoties entuziastiem ir sakopta arī Ķeguma kapu teritorijas daļa un daudzas citas vietas Ķeguma novadā.

Maijā iedzīvotāji izvēlējās doties arī ģimenes talkās, kuru laikā vienas mājsaimniecības pārstāvji kopā sakopa teritoriju. Tā, piemēram, tika sakopta meža taka Birzgalē, kuru izvēlas daudzi aktīvā dzīvesveida piekritēji pastaigu un sporta aktivitāšu laikā. Lielās Talkas dienā biedrība “Jadara” aicināja talkot peldvietā “Rūķīši”. Talkojot tika sakopta apkārtējā teritorija, iestādīti kociņi un talkas noslēgumā tika baudīta garda zupa.

15.maijā Lielā Talka notika Tomē. Ķeguma novada pašvaldības Tomes pagasta darbinieki rītu iesāka ar 8 bērzu iestādīšanu, papildinot jau esošo bērzu aleju, kas ved uz tautas namu un dienas centru. Tradīcija stādīt bērzus Lielās Talkas laikā aizsākās pagājušā gadā. Šogad Tomes iedzīvotāji saņēma skaistu dāvanu – Ainas Zagorskas veidotās sēņu figūras, kas rotā teritoriju pie dienas centra.

Lielās Talkas dienā, 16.maijā, talkas darbus veica arī rembatieši, kuri kopā sastādīja skaistus ziedus un sagatavoja Rembates pagastu vasaras sezonai. Vairākās puķu kastēs gan aktīvās atpūtas laukumā, gan pie tautas nama tagad krāšņi zied visdažādākās vasaras puķes.

Protams, Lielās Talkas dienā vairāki Ķeguma novada iedzīvotāji devās talkot, sakopjot gan savu piemājas teritoriju, gan apkārtējo vidi.

Paldies ikvienam, kurš savā brīvajā laikā devās talkot, lai padarītu Ķeguma novadu sakoptāku un skaistāku!