Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Izstāde "Sociālie tīkli"
Kultūra > Izstāde
No 16.06.2020 līdz 15.07.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
“Rembates sporta svētki 2020”
Sports > Sacensības
18.07.2020
Jautājums domei

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Aprīlī notika attālinātā sapulce par Ķeguma dzelzceļa stacijas infrastruktūras uzlabošanu.

Sapulcē piedalījās Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls, Ķeguma novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Dace Soboļeva, VAS “Latvijas dzelzceļš” Nekustamo īpašumu direkcijas direktora vietnieks Ģirts Legzdiņš, VAS “Latvijas dzelzceļš” nekustamo īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes tehniskās ekspluatācijas un uzturēšanas daļas pārstāvis Jānis Vainovskis, VAS “Latvijas Valsts ceļi” Ogres nodaļas ceļu būvinženiere Gundega Putniņa, VAS “Latvijas Valsts ceļi” stratēģiju daļas, vadošais projektu vadītājs Guntis Grāveris.


Kā informēja Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs tikšanās tika sasaukta ar mērķi pārrunāt sadarbības iespējas, par Ķeguma dzelzceļa stacijas un pieguļošās teritorijas iespējamo attīstību.


Pašvaldības vadītājs vērsās pie nozares pārstāvjiem ar vairākiem ieteikumiem Ķeguma stacijas uzlabošanā, norādot nepieciešamību paplašināt stāvlaukumu pie Ķeguma dzelzceļa stacijas, iedzīvotāju ērtībām izbūvēt nojumes uz peroniem, izvietot drošu velo novietni,  kā arī atjaunot stacijai pieguļošos gājēju celiņus.


VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvis informēja, ka peronu modernizācijas projektā ir plānots Ķeguma dzelzceļa stacijā izbūvēt divas paaugstinātās pasažieru platformas, kā arī izbūvēt gājēju celiņu un gājēju pāreju. Projekta ietvaros iespējams īstenot arī blakus esošās teritorijas atjaunošanas darbus. Tiks izbūvēts jauns apgaismojums, paaugstināti peroni, pandusi un riteņu novietnes. Kā minimums uz katra perona tiks izbūvētas arī divas nojumes, kuru skaits ir atkarīgs no pasažieru apgrozījuma, tāpēc tās tiks būvētas moduļu veidā, lai nepieciešamības gadījumā skaitu varētu palielināt. Projektu plānots  realizēt līdz 2023.gada beigām.


Gājēju celiņus, ko plānots izbūvēt, VAS “Latvijas dzelzceļš” drīkst būvēt tikai dzelzceļa nodalījuma joslā. Sarunas laikā VAS “Latvijas Valsts ceļi” piekrita izveidot projektu celiņa turpinājumam un kopā ar pašvaldību veidot nepārtrauktu gājēju ietvju tīklu, kas savieno dzelzceļu un ceļa daļu.


Sarunas laikā ar visām iesaistītajām pusēm tika panākta vienošanās, ka stāvlaukuma paplašināšana tiks skatīta kā pašvaldības iespējams projekts, kuram nepieciešami dažādi saskaņojumi ar valsts institūcijām un iesaistītajām akciju sabiedrībām. Sarunas noteikti tiks turpinātas un meklēti iespējamie veidi kā paplašināt stāvlaukumu.


Ķeguma pilsētas stacija ir viena no 21 + 2 stacijām visā Latvijā, kas iekļauta peronu modernizācijas projektā. Šobrīd norit darbi pie iepirkuma procesa projektēšanai un būvniecībai. Tiklīdz tiks noslēgti līgumi sāksies projektēšanas darbi stacijās, kurās ir vienkāršāka projektēšana. Šajā skaitā ir arī Ķeguma dzelzceļa stacija, kurā darbi varētu sākties ātrāk.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites