“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Izstāde "Sociālie tīkli"
Kultūra > Izstāde
No 16.06.2020 līdz 15.07.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
“Rembates sporta svētki 2020”
18.07.2020

Informācija par COVID-19 iespējamo izplatību ar mājas (istabas) dzīvniekiem.

Pārtikas un veterinārais dienests ir nācis klajā ar ieteikumiem mājdzīvnieku īpašniekiem COVID-19 sakarā:
Ņemot vērā, ka slimība ir jauna un šajā jomā nav pietiekami daudz pētījumu, bet atsevišķos gadījumos tomēr COVID-19 vīrusa klātbūtne ir konstatēta arī dzīvniekiem, Pārtikas un veterinārais dienests aicina būt piesardzīgiem:

1. Neglaudi svešus un klaiņojošus mājdzīvniekus, netuvojies tiem, neņem uz mājām;
2. Pēc jebkura kontakta ar mājdzīvnieku (arī tad, ja tas ir tavs mājdzīvnieks) mazgā rokas;
3. Neļauj svešiem cilvēkiem glaudīt tavu mājdzīvnieku;
4. Pastaigas laikā neļauj savam mājdzīvniekam kontaktēties ar citiem mājdzīvniekiem;
5. Ja tev ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19, izvairies no pārāk cieša kontakta ar savu mājdzīvnieku (netuvini mājdzīvniekam seju, neglaudi mājdzīvnieku).
6. Ja slimošanas laikā nav kas par  tavu mājdzīvnieku parūpējas, ievieto to PVD reģistrētā veterinārajā klīnikā, patversmē vai  viesnīcā (iepriekš piesakoties, kā arī informējot šo vietu par to, ka dzīvnieka īpašnieks ir COVID pozitīvs).

Avots: https://www.pvd.gov.lv/partikas-un-veterinarais-dienests/jaunumi/ieteikumi-majdzivnieku-ipasniekiem-covid-epidemijas-laika?id=11193

Patversme šai laikā strādā pastiprinātā režīmā, nodrošinot lielāka dzīvnieku skaita uzņemšanu, ievērojot visus drošības pasākumus.

BŪTISKI ziņot par klaiņojošiem mājdzīvniekiem un pašvaldības atbildīgajai struktūrai nekavējoties izsaukt dzīvnieku ķērāju, nemēģinot pašiem saviem spēkiem sagūstīt mājdzīvnieku, vest uz patversmi, ņemt mājās, lai sameklētu saimnieku u.t.t.

Atgādinām, ka pavasaris ir laiks, kad ir novērojama pastiprināta dzīvnieku klaiņošana dzimumtieksmes apmierināšanai. Tāpēc šobrīd iespējamā COVID-19 izplatība ar mājdzīvnieku palīdzību var nopietni palielināt inficēto cilvēku skaitu.

Dzīvnieku patversmes Mežavairogi