Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Izstāde "Sociālie tīkli"
Kultūra > Izstāde
No 16.06.2020 līdz 15.07.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
“Rembates sporta svētki 2020”
Sports > Sacensības
18.07.2020
Jautājums domei

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Uz jautājumiem par ārkārtas situāciju un aktualitātēm pašvaldībā atbild Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls.

- Kas mainījies pašvaldībā?

Ievērojot visus valstī ieviestos noteikumus, pašvaldība vairs nepieņem klientus klātienē, domes sēdes notiek attālināti – video formātā, netiek pieņemti skaidrās naudas maksājumi, atcelti visi kultūras pasākumi. Tāpat kā visā valstī, arī Ķeguma novada izglītības iestādēs mācības notiek attālināti. Aicinu iedzīvotājus būt saprotošiem, ievērot visus valsts noteiktos ārkārtas situācijas lēmumus, nepulcēties publiskās vietās, ievērot sociālo distancēšanos un būt atbildīgiem! Kā arī vēlos vērst uzmanību uz to, ka informācija ir jālasa ļoti kritiski – jāizvērtē informācijas avots, jāpārbauda patiesums un avota uzticamība. Patiesa informācija ir pieejama valsts institūciju veidotajās mājaslapās.

- Kur cilvēkiem vērsties, ja ir nepieciešamība pēc pārtikas preču iegādes un persona nevar doties uz veikalu?

Ja persona nevar doties uz veikalu, lai iegādātos preces, pirmkārt, aicinu sazināties ar Ķeguma novada sociālā dienesta darbiniekiem. Šajā laikā ir jābūt īpaši vienotiem, tāpēc tos iedzīvotājus, kuri nav riska grupās, aicinu apzināt savus kaimiņus, draugus un ģimenes locekļus, it īpaši vecākā gada gājuma un vientuļos cilvēkus, un iegādāties šīs nepieciešamās preces viņu vietā. Man ir patiešām liels prieks, ka mūsu novadā jau ir cilvēki, kuri apņēmušies nodrošināt apkārtējos, piegādājot pārtiku un citas lietas.

- Aktuāls jautājums, iestājoties pavasarim, ir ceļu greiderēšana. Kad tiks sākti darbi un kuri ceļi tiks greiderēti?

Šobrīd ir noslēdzies iepirkums par ceļu greiderēšanas darbiem un ir noslēgts līgums ar pakalpojumu sniedzēju, līdz ar to jaunie pakalpojuma sniedzēji uzsāks darbu turpmākajās dienās. Pirmajā kārtā paredzēts nogreiderēt visus pašvaldības ceļus, savukārt otrajā kārtā, pie labiem laikapstākļiem, tiks uzsākta arī pašvaldības ceļu ar asfalta segumu labošana.

- Kādēļ vētras bojājumi netika novērsti tirdzniecības vietā Birzgalē?

Martā stiprā vēja dēļ, tirgus laukuma nojumes tika apgāztas. Ņemot vērā, ka objekts ir nesen izbūvēts un spēkā vēl ir garantija, labošanas darbi bija atkarīgi no būvniekiem. 1.aprīlī visi garantijas darbi tika izpildīti un tirdzniecības vietas ir novietotas to paredzētajās vietās.

- Kādi darbi plānoti Ķeguma pludmalē?

Šogad Ķeguma pilsētas pludmalē paredzēti teritorijas labiekārtošanas darbi, tiks uzstādīts bērnu laukumiņš, kā arī veikti apzaļumošanas darbi, uzstādīti soliņi un izveidots apgaismojums.

- Kāpēc šogad netiek rekonstruēta Ogres iela?

Ogres ielas rekonstrukcija izmaksāja vairāk kā 700 000 EUR, diemžēl pašvaldība, sava budžeta ietvaros, nevar atļauties rekonstruēt šo ielu šogad. Protams, ka Ogres iela mums ir prioritāra, taču tās atjaunošanai nepieciešams Eiropas finansējums vai citi atbalsta pasākumi, kas tiek meklēti. Pašvaldības domes sēdē, atbilstoši budžetam, deputāti apstiprināja ieceri šogad rekonstruēt Uzvaras – Priežu ielas posmu.

- Kādās ielās šogad plānots uzstādīt apgaismoju?

Apgaismojumu plānots izbūvēt Daugavgrīvas ielā. Darbi tiks veikti arī citās ielās, pagarinot jau esošās apgaismojuma līnijas, piemēram, Pils un Pļavu ielās. Tāpat uzsāksim apgaismojuma spuldžu nomaiņu pret LED apgaismoju visā pilsētas teritorijā.

Vai tiks pagarināts nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņš?

Jā, saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju tika pieņemts lēmums pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu. Līdz ar to 2020.gada nekustamā īpašuma nodokļa pirmā ceturkšņa maksāšanas termiņš tiek pagarināts līdz 2020.gada 15.maijam. Lūdzam iedzīvotājus maksājumus veikt elektroniski.

- Ir pašvaldības, kas nodrošina skolēnu ēdināšanu ārkārtas situācijas laikā. Vai Ķeguma novada pašvaldība rīkosies līdzīgi?

Ar 2020.gada 6.aprīli Ķeguma novada pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušām trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm tiks uzsākta pārtikas paku piegāde (1 reizi nedēļā) vai pusdienu piegāde pēc pieprasījuma ārkārtējās situācijas laikā, kad mācības skolēniem notiek attālināti. Pašvaldībā tiek veikta bērnu vecāku anketēšana, lai noskaidrotu ēdināšanas atbalsta sniegšanas nepieciešamību ģimenēm attālinātās mācīšanās laikā. Aicinām vecākus izvērtēt minēto piedāvājumu.

- Vai maijā notiks Ķeguma novada svētki?

Šobrīd pastāv vēl daudzi nezināmie faktori. Protams, ka mēs ceram, ka ārkārtas situācija tiks atcelta un vīruss vairs neizplatīsies. Tomēr mums ir jāapzinās arī situācijas nopietnība un tās iespaids uz turpmāko dzīvi. Vēl ir pāragri spriest par maijā paredzētajiem novada svētkiem, tomēr pastāv iespējamība, ka tie tiks pārcelti.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites