Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu, Latvijas Pasts apkopojis biežāk uzdotos jautājumus un atbildes par pasta pakalpojumu pieejamību.

 

–Man ir pienācis pasta sūtījums, taču šobrīd nevēlos apmeklēt pasta nodaļu. Kādas ir alternatīvas sūtījuma saņemšanai?

No 16.marta stājās spēkā jauna kārtība sūtījumu uzglabāšanai pasta nodaļās – līdzšinējo 30 dienu vietā sūtījumi tiks uzglabāti 60 dienas, un šo pakalpojumu klienti var saņemt bez maksas. Līdz šim par sūtījumu uzglabāšanu pasta nodaļās ilgāk par 10 dienām no klientiem tika iekasēta pakalpojuma maksa. Līdz ar jauno kārtību klientiem nav steidzami jāapmeklē pasta nodaļa sūtījuma saņemšanai, jo 60 dienu periodā tie netiks nosūtīti atpakaļ izsūtītājam un bez maksas glabāsies nodaļā.

Lai nebūtu jāuzkavējas pasta nodaļā, Latvijas Pasts aicina izmantot uzņēmuma mobilās lietotnes iespējas, kas ļauj pakalpojumiem pieteikties attālināti un nodaļā ierasties tieši uz sava pakalpojuma saņemšanu. Mūsu novados attālināti pieteikties pakalpojumiem iespējams: Ogres 1.pasta nodaļā, Ogres 3.pasta nodaļā un Ikšķiles pasta nodaļā.

Kā alternatīvu reģistrētu sūtījumu saņemšanai pasta nodaļās Latvijas Pasts iesaka šo sūtījumu pārvirzīšanu uz jebkuru no Latvijas Pasta pakomātiem visā valstī, izmantojot uzņēmuma mobilo lietotni. Vienlaikus klienti, kas izmanto uzņēmuma pakomātus, lūgti sūtījumus no tiem izņemt savlaikus, lai tie neuzkrātos un savus sūtījumus pakomātos varētu saņemt arī citi klienti.

–Vai obligāti jāapmeklē pasta nodaļa, lai saņemtu pensiju no Pasta norēķinu sistēmas (PNS)?

Nē. Latvijas Pasts šo pakalpojumu nodrošina arī klienta dzīvesvietā, un izmaksu no PNS kontu iespējams pieteikt Latvijas Pasta Klientu centrā: 27008001, 67008001, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Piesakot piegādi dzīvesvietā līdz 27.martam, noteikta pazemināta pakalpojuma Skaidras naudas izmaksa no PNS konta cena – 4,88 eiro. Šajā laikā Latvijas Pasts monitorēs šī pakalpojuma pieprasījumu un apzinās savus resursus tā turpmākai nodrošināšanai.

–Vai Latvijas Pasts turpinās nodrošināt pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi saņēmēja dzīvesvietā?

Pensiju, pabalstu vai atlīdzības piegādi saņēmēju dzīvesvietās Latvijas Pasts nodrošinās līdzšinējā kārtībā – izmaiņas šī pakalpojuma sniegšanā patlaban nav plānotas.

–Kā es varu zināt, vai mana pasta nodaļa strādā līdzšinējā darba režīmā?

Latvijas Pastsno 21.marta pārtrauc visu pasta nodaļu darbību sestdienās un svētdienās.

Visa aktuālā informācija par pasta nodaļu darbību ir pieejama mājaslapā www.pasts.lv sadaļā «Pasta nodaļas», kā arī šo informāciju iespējams saņemt, sazinoties ar Klientu centru: 27008001, 67008001, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

–Manas teritorijas pasta pakalpojumu sniegšanas vieta laukos nedarbojas. Kā es varu saņemt pasta pakalpojumus?

Klātienes pasta pakalpojumu sniegšana pašlaik ir apturēta tikai mazajās pasta pakalpojumu sniegšanas vietās lauku teritorijās, kas atrodas vietējo pašvaldību telpās un kas zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ līdz šim strādāja tikai stundu dienā.

Mūsu novados nestrādās Krapes, Lauberes, Līcupes, Meņģeles, Rembates un Tīnūžu pakalpojumu sniegšanas vietas.

Tāpat kā līdz šim, šajās mazo pasta pakalpojumu sniegšanas vietu teritorijās iedzīvotājiem iespējams pieteikt pasta pakalpojumu saņemšanu savā dzīvesvietā, piesakot pa tālruni:

* Krapes pakalpojumu sniegšanas vieta,tālr. 25700123;

* Lauberes pakalpojumu sniegšanas vieta,tālr. 23281448;

* Līčupes pakalpojumu sniegšanas vieta,tālr. 23281450;

* Meņģeles pakalpojumu sniegšanas vieta, tālr. 23281451;

* Tīnūžu pakalpojumu sniegšanas vieta, tālr. 23281031;

* Rembates pakalpojumu sniegšanas vieta, tālr.23281528.

Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošinās visus tos pasta pakalpojumus, kas bija pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā: pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, sūtījumu piegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas kontā u.c.

Vai ar Latvijas Pasta starpniecību iespējams nosūtīt pasta sūtījumus Latvijā un uz ārvalstīm?

Lai gan drošības apsvērumu dēļ atcelti starptautiskie pasažieru aviopārvadājumi, ar kuriem lielākajā daļā pasaules valstu piegādā pasta sūtījumus, Latvijas Pasts patlaban ir atradis alternatīvus risinājumus pārrobežu sūtījumu piegādei, un sūtījumu piegāde adresātiem ārvalstīs tiek nodrošināta. Vienlaikus jāņem vērā, ka šīs piegādes notiek ar kavējumiem, ievērojot daudzās valstīs noteiktos ierobežojumus koronavīrusa Covid-19 izplatības novēršanai. Aktīvi tiek risināti arī jautājumi par eksprespasta sūtījumu piegādi uz ārvalstīm, arī šis pakalpojums ir pieejams.

Iekšzemes piegādes saņēmējiem Latvijā tiek nodrošinātas pilnībā, taču drošības pasākumu dēļ to piegādes laiks var būt ilgāks – tātad abonētie preses izdevumi, vēstules, sīkpakas un visi citi sūtījumi tiek piegādāti līdzšinējā kārtībā.

–Vai pasta nodaļu darbinieki un pastnieki ievēro drošības pasākumus koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai?

Latvijas Pasta nodaļu darbiniekiem atbilstoši valstī izsludinātajiem ārkārtas situācijas nosacījumiem un Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) rekomendācijām noteikti pastiprināti personiskās higiēnas un pasta nodaļu inventāra papildu dezinfekcijas pasākumi. Tāpat kā nodaļas, arī visi pastnieki ir attiecīgi informēti un apgādāti ar dezinfekcijas un citiem drošības līdzekļiem personiskajai lietošanai. Analogi drošības līdzekļi piemēroti arī šķirošanas kompleksa darbiniekiem.

–Vai ar pasta sūtījumiem iespējams izplatīt koronavīrusu Covid-19?

Lai gan SPKC, atsaucoties uz Pasaules veselības organizāciju, jau janvārī informēja, ka nav pierādījumu koronavīrusa Covid-19 izplatībai saistībā ar pasta sūtījumiem un nekādi drošības ierobežojumi tiem nav noteikti, Latvijas Pasts papildu drošības nolūkos visus ienākošos starptautiskos sūtījumus pirms apstrādes un tālākas nosūtīšanas klientiem līdz 72 stundām uzglabā īpašās teltīs, kas ir atdalītas no saskarsmes ar darbiniekiem.

Dana Dadze

 

Informācijas avots: "Ogres Vēstis Visiem"

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites