Ingas Šleseres gleznu izstāde
No 19.02.2020 līdz 31.03.2020
Foto izstāde “Pavasari gaidot”
No 20.02.2020 līdz 22.04.2020
Vizuālās mākslas konkurss - izstāde
No 02.03.2020 līdz 31.03.2020
Izstāde „Vaira Vīķe Freiberga. Ar Sauli”
No 09.03.2020 līdz 31.03.2020
Fotoizstāde "Pokaiņu stāsti"
No 09.03.2020 līdz 30.04.2020

Ķeguma novada pašvaldība paplašina šķirošanas iespējas novadā.

Domājot par apkārtējo vidi un atkritumu poligonos noglabāto atkritumu daudzumu, pašvaldība aicina novada iedzīvotājus šķirot atkritumus. Ķeguma novada teritorijā ir izvietoti jauni atkritumu šķirošanas punkti.
Aicinām visus pašvaldības iedzīvotājus bez maksas šķirot atkritumus, tos novietojot paredzētajos konteineros.

Šķirojot atkritumus, jāatceras:
• Dzeltenais konteiners – PLASTMASAI
Šajā konteinerā drīkst izmest metāla iepakojumu; PET plastmasas dzērienu pudeles; plastmasas piena pudeles; matu šampūnu/balzamu pudeles; kečupa pudeles; mazgāšanas līdzekļu (ķīmijas) iepakojumu un auto vējstikla mazgājamo līdzekļu kanniņas. Parasti uz iepakojuma atzīmes PET un HDPE.
Nedrīkst - jogurta vai krējuma trauciņus, vienreizlietojamos traukus, čipsu pakas, saldējuma iepakojumu, rotaļlietas, pārtikas putuplasta paliktņus, čaukstošus maisiņus.

• Zilais konteiners – KARTONAM UN PAPĪRAM
Šajā konteinerā drīkst izmest kartonu, papīru, makulatūru (avīzes, žurnālus, grāmatas), tetrapakas (pirms izmešanas izskalotas).

Ja konteineru laukumā ir kopējais konteiners plastmasai un kartonam, tad šajā konteinerā drīkst izmest kopā plastmasas un kartona/papīra iepakojumu.

• Zaļais konteiners – STIKLAM
Šajā konteinerā drīkst izmest dažādas krāsas un izmēra stikla pudeles un burkas, kas pirms izmešanas izskalotas ar ūdeni no ēdienu un dzērienu paliekām.
Nedrīkst - keramikas un porcelāna izstrādājumus, traukus, balzama pudeles, spoguļus, logu stiklu un spuldzītes.

Iedzīvotāju pareizi šķirotos atkritumus izved Ogres SIA „MARSS” bez maksas.

Atkritumu šķirošana ir iespēja samazināt sadzīves atkritumu daudzumu, tādejādi samazinot maksu par to izvešanu.

Publiskās dalīto atkritumu šķirošanas vietas Ķeguma novadā:
Ķegumā – Staru ielā, Skolas ielā, Smilšu ielā, stāvlaukumā pie Ķeguma stacijas;
Rembatē – Katlu ielā;
Tomē – pie Tomes Tautas nama;
Birzgalē – pie pagasta pārvaldes un Kalna ielā 3 (pie daudzdzīvokļu atkritumu konteineriem).