Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Iedzīvotāji vairākkārt interesējušies par šogad plānotajiem būvdarbiem Ķegumā, Ogres ielā.

Saskaņā ar izstrādāto projektu, bija paredzēta pilnīga tās seguma nomaiņa (šobrīd ielu klāj nolietotas dzelzbetona plātnes), gājēju ietves un apgaismojuma, kā arī stāvvietu izbūve.

Projekta īstenošanas kopējās plānotās izmaksas pārsniedza 600 000  eiro, no kuriem 200 000 eiro bija ieplānoti pašvaldības 2019.gada budžetā, bet 400 000 eiro – kā aizņēmums no Valsts kases. Diemžēl, bet valdība ir pamainījusi prioritātes, kā rezultātā, saskaņā ar likumu “Par valsts budžetu 2019.gadam”, pašvaldībām ir būtiski mainīti valsts aizdevuma izsniegšanas nosacījumi, līdz ar ko, Ķeguma novada pašvaldībai Ogres ielas rekonstrukcijas projektam valsts aizdevums netiek izsniegts. Mēs esam izdarījuši visu nepieciešamo, lai projekts tiktu realizēts, tāpēc ceram, ka valdība veiks izmaiņas savās prioritātēs, kas, attiecīgi, mums sniegs iespēju īstenot Ogres ielas rekonstrukciju. Pašvaldībai nav tādas iespējas visus projekta realizēšanai nepieciešamos izdevumus segt no saviem budžeta līdzekļiem. Apzinoties Ogres ielas sociālo un ekonomisko nozīmi Ķeguma pilsētā, pašvaldība projektu realizāciju cer īstenot 2020.gada ietvaros.
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites