Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija piestāj Ķeguma un Lielvārdes novados.

Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija tuvojas savam noslēgumam. 2. un 3.augustā devās cauri Lielvārdes un Ķeguma novadiem, kur piestāja dažādās apskates vietās, lai izpētītu to piemērotību laivotājiem. Šajā posmā upes krasti ir sakopti, ierīkotas publiski pieejamas peldvietas un laivu piestātnes, ko lielā mērā sekmē vietējo biedrību “Zied Zeme” un “Dzelmju attīstībai” aktīvā darbība. Kā īpašs labās prakses piemērs izceļama pastaigu taka gar Daugavas krastu Dzelmēs, Jumpravas pagastā, kur ierīkotas arī atpūtas vietas un laivu piestātne, kā arī apkārtējā teritorijā ir piemērotas vietas makšķerēšanai un peldēšanai. Tāpat baudāma apskates vieta šajā maršrutā ir Lielvārdes viduslaiku pilsdrupas. Īpašs izaicinājums šajā posmā ūdens tūristiem ir Ķeguma HES pārvarēšana – tāpat kā Pļaviņu novadā, arī šeit eksperti uzver, ka pie HES apiešanas iespējām jāstrādā pašvaldībām sadarbībā ar vietējiem vides aktīvistiem, un laivu, plostu pārcelšanai vajadzētu kļūt par oficiālu tūrisma pakalpojumu.


Jau ziņots, ka no 23.jūlija līdz 5.augustam norisinās vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ar mērķi pirmo reizi izstrādāt publiski pieejamu, vienotu karti Latvijas lielākās upes ūdenstūrisma ceļam. Ekspedīcijā ar plostiem ir devušies 5 vides ekspertu komanda un 10 brīvprātīgie palīgi, mērojot ūdens ceļu no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai Rīgā, kopā veicot 352 kilometrus.
Ekspedīciju organizē Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros.


Ekspedīcijas piedzīvojumiem līdzi sekot, kā arī vairāk par sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” var uzzināt Facebook lapā un mājaslapā daugavabasmalas.lv.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6


Līga Ivanova
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites