Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Aināram no Ķeguma ir 37 gadi, sieva un divi bērni – 5 un 7 gadus veci. Pirms diviem gadiem sieva pamanīja Aināram uz muguras aizdomīgu dzimumzīmi. Pēc veiktajām pārbaudēm atklājās, ka tā ir melanoma – ļaundabīgs ādas vēzis. Tika veikta operācija, ķīmijterapija, taču mediķi konstatēja, ka slimība turpina attīstīties.

Ārstu konsīlijs lēma par zālēm Vemurafenib, kas nav valsts apmaksātas. Aināram ir noteikta zāļu izmaksu kompensācija 14 228 eiro apmērā, pārējā summa 50 507 eiro par gadu ilgu ārstēšanās kursu ir jāmaksā Aināram pašam. Ģimenei šādu līdzekļu nav. Taču šīs zāles ir vienīgās, kas šobrīd var Aināra slimību apturēt.

Bērniem tētis ir vismīļākais pasaulē. Mazā meitiņa pēdējā laikā bieži mammai jautā: „Vai tētis izveseļosies? Vai tētim būs labi?”. Bērni redz, ka tētis nestrādā, ka viņš nejūtas labi.  Agrāk ģimene aktīvi kopā pavadīja brīvo laiku. Bieži devās izbraucienos pa Latviju. Tagad jāpriecājas par katru dienu, kad Aināram paliek vieglāk un ir iespējams paspēlēt kādu galda spēli ar bērniem.

Aināra ģimene ļoti lūdz palīdzību medikamentu iegādei. Ik mēnesi zāļu iegādei, atkarībā no devas, nepieciešami vidēji 5715.30 eiro. Palīdzēsim Aināram!

Ziedot.lv projekts "Palīdzēsim Aināram Bušam".

Arī Ķeguma novada pašvaldība aicina palīdzēt Aināram, tāpēc kopš 12.oktobra Ķeguma dienas centrā ir novietota ziedojumu kastīte, kurā varat ziedot līdzekļus Aināra ārstēšanai, savukārt uz vienu dienu – 14.oktobri – kastīte tiks novietota Ķeguma tautas namā „Lielās rudens izsoles” laikā.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites