Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Saskaņā ar valdības sēdē pieņemto lēmumu no sestdienas, 1. jūlija, daudzbērnu ģimenes locekļi ir tiesīgi saņemt atlaidi 25% apmērā no vienas biļetes cenas, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Būtiski, ka atlaide pienākas tikai tiem daudzbērnu ģimenes locekļiem, kuri ir saņēmuši 3+ Ģimenes karti un kuru vārds un uzvārds ir norādīts uz šīs kartes. Līdz ar minēto karti daudzbērnu ģimenes loceklim, kurš vēlas saņemt atlaidi, jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments, kas saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likumu ir pase vai personas apliecība jeb ID karte (autovadītāja vai kāda cita apliecība šajā gadījumā nav derīga). Papildus informējam, ka atlaide ir piemērojama tikai biļetēm, kas paredzētas vienam braucienam, bet tā šobrīd netiek attiecināta uz abonementa biļetēm.

Pirms izsniegt pasažierim biļeti ar atlaidi, ir jāpārliecinās par sekojošām lietām:

1) jāpalūdz personai uzrādīt 3+ Ģimenes karti un personu apliecinošu dokumentu. Jāpārbauda, vai pasē vai ID kartē norādītais personas vārds un uzvārds ir redzams arī uz attiecīgās kartes (kartes pirmajā pusē ir rakstīts kartes īpašnieka (vecāku) vārds un uzvārds, bet otrā pusē ir bērnu vārds un uzvārds, un atlaidi var saņemt tad, ja pasažiera vārds un uzvārds ir norādīts kartes vienā vai otrā pusē);

2) pārbaudīt, vai 3+ Ģimenes kartes priekšpusē ir iestrādāta Latvijas Goda ģimenes hologramma sudraba krāsā;

3) jāpārbauda kartes derīguma termiņš, kas ir norādīts kartes otrajā pusē.

 

3+ Ģimenes karti var saņet sazinoties ar Sabiedrības Integrācijas fondu, kas attiecīgi ir atbildīgs par šo karšu izdošanu, izsniegšanu u.tml., papildus informācija ir atrodama mājaslapā www.godagimene.lv.

Ligita Olante,

Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja

Rīgas plānošanas reģions

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites