Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ilgstošas snigšanas un sniegputeņa laikā jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem!

Meteorologi brīdina, ka šovakar, sākot no dienvidiem, Latviju šķērsos sniega zona, un pieaugs sniega sega. Snigšanas laikā autoceļi var būt sniegoti un slideni, stiprais vējš tos var aizputināt. Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, braukšanas iemaņas pielāgot ziemas apstākļiem, kā arī izvēlēties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu, ievērot lielāku distanci ar priekšā braucošo transportu.

Ceļu apledojums un aizputinājumi var izveidoties strauji un negaidīti, tāpēc autovadītājiem ir jābūt maksimāli piesardzīgiem. Apledojums īpaši var veidoties uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī jūras, ezeru, upju un citu ūdenstilpņu tuvumā.

Ceļu uzturēšanas dienesti nevar novērst snigšanu vai apledojuma veidošanos, to uzdevums ir uzlabot braukšanas apstākļus, atbilstoši autoceļa ziemas uzturēšanas klasei. Galvenās nozīmes autoceļus (A un A1 uzturēšanas klase) no sniega jāatbrīvo vismaz 3 stundu laikā pēc snigšanas beigām, taču intensīvas snigšanas laikā ceļu no sniega pilnībā atbrīvot nav iespējams.

Informāciju par autoceļu ziemas uzturēšanas prasībām un specifiku varat iegūt arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājas lapā:http://lvceli.lv/faq/#cik-biezs-sniegs-vai-ledus-ziema-ir-pielaujams-uz-valsts-celiem-atkariba-no-to-uzturesanas-klases un http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#celu-uzturesana, kā arī zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80005555.

Aicinām autobraucējus informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un citiem satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem jautājumiem pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitterun Facebookkontos.

 

Informāciju sagatavoja:

 VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa

un Satiksmes informācijas centrs

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites