“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Izstāde "Sociālie tīkli"
Kultūra > Izstāde
No 16.06.2020 līdz 15.07.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
Meistarklase pie zāļu sievas
Kultūra > Seminārs
09.07.2020

Novada ziņas - front page

Mēs varam pateikt “Paldies!” tiem, kas nojauc robežas starp varu un nevaru, un vieno labestībai.

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijā ikvienam no mums ir iespēja pateikties tiem cilvēkiem un organizācijām, kuri ar savu degsmi un neatlaidību sniedz palīdzīgu roku cilvēkiem ar invaliditāti un nesamierinās ar faktu, ka līdzcilvēkiem ir ierobežotas vai pat liegtas iespējas piekļūt pakalpojumiem, kas citiem ir pieejami un pašsaprotami. Vēl divas nedēļas, līdz 2016. gada 7. oktobrim ikviens Latvijas iedzīvotājs vai organizācija var pieteikt nevalstiskās organizācijas dalībai konkursā “Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam”.

Viens piemērs no pagājušā gada:

Ventspils ārste Ieva Sāmīte–Cērpa un 2015. gada balvas ieguvēji nominācijā "Bērnu ar invaliditāti aizstāvis" atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām „Cimdiņš” spēj aizstāvēt bērnu ar īpašām vajadzībām tiesības. “Cimdiņš” sniedz bērniem iespēju ikdienā saturīgi un jēgpilni pavadīt laiku un attīstīties: baudīt izjādes ar zirgiem, regulāri sportot peldbaseinā, apmeklēt attīstību veicinošas nodarbības. Ieva Sāmīte–Cērpa ir spējusi pārliecināt gan vietējo sabiedrību, gan pašvaldības pārstāvjus, ka bērnu ar īpašām vajadzībām klātesamība un līdzdalība pilsētas dzīvē ir pašsaprotama.

Un šādu piemēru ir vēl...

Arī 2016. gadā tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” izsludina konkursu “Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam” un aicina ikvienu Latvijas iedzīvotājulīdz 7. oktobrim, pieteikt nevalstiskās organizācijas, kas palīdzējušas cilvēkiem ar invaliditāti. Nevalstiskās organizācijas var pieteikt kādā no septiņām nominācijām:

·         Nominācijā “Skaļākā balss” balva tiek piešķirta par rezultatīvu ieguldījumu, pārstāvot personas ar invaliditāti, to tiesības un intereses, attiecībās ar valsts, pašvaldību institūcijām un privātpersonām;

·         Nominācijā “Nodarbinātības veicinātājs” balva tiek piešķirta par personu ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanu;

·         Nominācijā “Digitālās integrācijas veicinātājs” balva tiek piešķirta par efektīviem digitāliem risinājumiem, kas ir atvieglojuši personu ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā;

·         Nominācijā “Pakalpojumu nodrošinātājs” balva tiek piešķirta par daudzveidīgi sniegtajiem pakalpojumiem personām ar invaliditāti;

·         Nominācijā “Izglītības attīstītājs” – balva tiek piešķirta par aktivitātēm, kas nodrošina iekļaujošo izglītību (tai skaitā, interešu izglītību, tālākizglītību), interaktīvu metožu pielietošanu vai izstrādi, lai atvieglotu personu ar invaliditāti tiesības uz izglītību;

·         Nominācijā “Sociālā kampaņa” balva tiek piešķirta par efektīvāko sociālo kampaņu, kas ir vērsta uz personu ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā un to interešu ievērošanu dažādās jomās;

·         Nominācijā “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis” balva tiek piešķirta par izciliem sasniegumiem, aizstāvot bērnu ar invaliditāti tiesības un intereses dažādās jomās, piemēram, sociālā iekļaušana, tiesības uz kultūru, izglītība utt.

Konkursa mērķis ir publiskot labās prakses piemērus un sekmēt personu ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju darbību.

Nevalstiskās organizācijas var pieteikt ikviens cilvēks, organizācija vai uzņēmums, valsts vai pašvaldību iestāde līdz 7. oktobrim, nosūtot elektronisku pieteikumu uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Pieteikuma veidlapu var lejuplādēt Tiesībsarga biroja mājaslapā: www.tiesibsargs.lv