Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina 31. maijā iesaistīties Pasaules dienas bez tabakas aktivitātēs, kuru ik gadu atzīmē, lai akcentētu veselībai nodarīto kaitējumu un riskus saistībā ar tabakas izstrādājumu lietošanu, un iestātos par tabakas izstrādājumu patēriņa samazināšanu.
Katru gadu šajā dienā tiek akcentēts kāds noteikts aspekts attiecībā uz tabakas atkarību un cīņu pret smēķēšanu. Šogad Pasaules dienā bez tabakas tiek uzsvērta tabakas izstrādājumu vienota iepakojuma marķējuma izstrāde (brīdinājumu attēlu izvietošana uz tabakas izstrādājumiem), kam ir būtiska nozīme, ietekmējot pieprasījumu pēc tabakas produktiem.
 
Tabaka ir viena no pasaulē visvairāk lietotajām atkarību izraisošajām vielām. 2014. gada Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma liecina, ka ikdienā smēķē 36,1% Latvijas iedzīvotāju (51,8% vīriešu un 21% sieviešu). Šis rādītājs ir viens no augstākajiem smēķētāju īpatsvariem Eiropas Savienībā. Savukārt, kā liecina Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma dati, no 15-gadīgajiem skolēniem ikdienā smēķē 13,5% zēnu un 13,4% meiteņu. Šos un citus ar smēķēšanas izplatību un veselību ietekmējošiem paradumiem saistītus pētījumus varat apskatīt SPKC mājas lapā, sadaļā “Pētījumi un ziņojumi”.
 
Lai aktualizētu smēķēšanas ietekmi uz pašu smēķētāju un līdzcilvēku veselību, aicinām Jūs izmantot SPKC sagatavotos izstrādātās bezmaksas mobilās aplikācijas "80 brīvdienas" iespējas.
 
• Informatīvus video un ekspertu diskusijas SPKC youtube.com kontā – https://www.youtube.com/channel/UCLlpko1BWp2KklFQgzC-icw, kā arī aicinām īpašu uzmanību vērst bērnu pasargāšanai no pasīvās smēķēšanas kaitīgās ietekmes, izmantojot video materiālu “Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns!”
 
 
 
• Mājas lapu www.pasivasmekesana.lv, kur pieejama plaša informācija par pasīvās smēķēšanas radītajiem riskiem veselībai, sabiedrībā izplatītākajiem mītiem, tiesībām uz no tabakas dūmiem brīvu vidi, kā arī palīdzības saņemšanas iespējām sevis pasargāšanai un smēķēšanas atmešanai
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites