Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novada jaunie un topošie velosipēdisti piedalīsies sacensībās Ogres stadionā 18.maijā, no plkst. 11.00. Skolēni joprojām var pieteikties dalībai sacensībās. 
Par “Jauno ceļu satiksmes dalībnieku forumu”
CSDD katru gadu ar īpašām sacensībām jaunajiem velosipēdistiem veicina drošību uz ceļiem. Katrs, kurš ir piedalījies un ieguvis jaunas zināšanas un prasmes, pēc tam var justies daudz pārliecinošāk un drošāk uz ceļiem gan pilsētās, gan ārpus tām. „Jauno satiksmes dalībnieku forumu”, lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, CSDD rīko jau 23. gadu.
 
Kas var piedalīties
Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem laikā no 2004. līdz 2006. gadam (ieskaitot), jāizveido četru cilvēku (divas meitenes un divi zēni) komanda, kā arī jāizdomā komandas nosaukums un, protams, jāpiesakās. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un katru komandu uz sacensībām jāpavada vienam vai diviem pieaugušajiem (skolotājiem vai vecākiem).
 
Kas dalībniekiem jāzina un jāmāk
Sacensību dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana. Sacensībās var tikt piedāvāti papildus uzdevumi, ar kuriem dalībnieki uzzina tikai sacensību laikā. 
 
Sacensību norise
Sacensības notiek trijās kārtās. Pirmā kārta notiks Latvijas reģionos no 12. aprīļa līdz 27. maijam. Sāksim ar Zemgales pilsētā Dobelē, bet sacensības noslēgsim Latgalē, Krāslavā. Otrā kārta jeb Latvijas fināls notiks no 1. jūnija līdz 2. jūnijam. Tajās piedalīsies komandas, kuras būs ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona jeb pirmās kārtas sacensībās. Trešā kārta - Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības – notiks Čehijā no 15. septembra līdz 18. septembrim un piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.
 
Organizatori
Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sadarbojoties ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Automoto biedrību (LAMB). Sacensības tiek finansētas no OCTA, ko apdrošināšanas sabiedrības ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai ieskaita biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" kontā. Sacensību īpašie atbalstītāji šogad ir If Apdrošināšana un AS Tukuma piens.
Pirmās kārtas pieteikuma anketa: http://ejuz.lv/csddberniem
Sacensību nolikums: http://ejuz.lv/nolikums2016
Pirmās kārtas norises grafiks: http://ejuz.lv/braucdrosi2016
 
Papildu informācijai: 
Normunds Bērzs
Tālrunis: +371 2 9254399 
E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  
Mājas lapa: www.csdd.lv 
Twitter: @csdd_lv
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites