Tuvākie pasākumi
Ingas Šleseres gleznu izstāde
Kultūra > Izstāde
No 19.02.2020 līdz 31.03.2020
Foto izstāde “Pavasari gaidot”
Kultūra > Izstāde
No 20.02.2020 līdz 22.04.2020
Vizuālās mākslas konkurss - izstāde
Kultūra > Izstāde
No 02.03.2020 līdz 31.03.2020
Izstāde „Vaira Vīķe Freiberga. Ar Sauli”
Kultūra > Izstāde
No 09.03.2020 līdz 31.03.2020
Fotoizstāde "Pokaiņu stāsti"
Kultūra > Izstāde
No 09.03.2020 līdz 30.04.2020
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


Patiess prieks par Ķeguma novada, Birzgales mūzikas skolas klavieru nodaļas absolventu Zigurdu Teikmani, kurš turpina kaldināt savu pianista meistarību Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļā un aprīļa sākumā piedalījās prestižā pianistu konkursā Itālijā, iegūstot 1. vietu! APSVEICAM!
 Par konkursa norisi un ceļojuma iespaidiem varam sīkāk uzzināt, izlasot Zigurda rakstu „Latvijas vārds izskan saulainajā Ziemeļitālijā”.
Pagājušā gada nogalē Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģes Guntas Božas klavieru klasē radās doma braukt uz konkursu Itālijā „Giovani musicisti – città da Treviso”. Tas norisinājās no 1. līdz 10. aprīlim skaistajā Ziemeļitālijas pilsētā, gardā deserta tiramisu dzimtenē, Trevizo, kam blakus atrodas teiksmainā Venēcija. 
Starp braukt gribētājiem bija 2. kursa audzēkne Sofija Zaiceva, 4. kursa audzēkne Lelde Rasnace un es – 3. kursa audzēknis Zigurds Teikmanis. Mani bija iedvesmojusi nesen iegūtā 1. vieta T. Reitera konkursā šeit pat Latvijā, un iesāktais pianistu konkursu ceļš bija jāturpina. Sāku gatavot lielu programmu – J. S. Baha fantāziju, Jāņa Mediņa 14. „Dainu” un trīs S. Rahmaņinova etīdes – gleznas. Lieliska iespēja nostiprināt izvēlēto repertuāru bija koncertu sniegšana dažādās auditorijās, visvairāk tieši bērnu mūzikas skolās. Tas bija patīkams process – redzēt reakciju no publikas, kas ar katru nākamo koncertu bija arvien atsaucīgāka un klausījās vēl uzmanīgāk, iepazīties ar tik daudzām skolām, to audzēkņiem un pedagogiem. Konkursa skaņdarbi tādā veidā tika „norūdīti”, un pirms ceļa mēs bijām pārliecības un apņēmības pilni. 
Kādā dzestrā aprīļa rītā kopā ar savu skolotāju Guntu Božu devāmies uz Rīgas lidostu, lai caur Berlīni lidotu uz saulainajām itāļu zemēm. Tur nonācām vēlā pēcpusdienā. Tomēr tas mūs netraucēja, par spīti tālajam ceļam, iet uz konkursa vietu, lai ātrāk varētu tikt pie 
klavierēm un izmēģināt konkursa instrumentu. Izrādījās, ka mums būs jāspēlē zālē, kur skaņa diezgan šalca, tāpēc bija jākoriģē dinamika, lai tā nebūtu par skaļu. 
Apmetāmies lieliskā viesnīcā, kur – kā pēc tam izrādījās – bija izmitinājušies arī vairāki konkursa dalībnieki un pārstāvji no žūrijas. Dienās pirms konkursa, kamēr noskaņojāmies un pieradām pie vides, apskatījām skaisto Trevizo vecpilsētu, kas lepojas ar San Nicolo un citām baznīcām, ar savām brīnišķīgajām upēm un kanāliem, kur saglabājušās senas, bet strādājošas ūdensdzirnavas. Ja Venēcija neatrastos tik tuvu Trevizo, bez šaubām, piesaistītu visus tūristus sev, jo tā ir bezgala apburoša. Tur mēs visi, mūzikas un zvaniņu šķindoņas pavadīti, pavizinājāmies arī zirgu karuselī, kas lika sajusties kā saulainajā bērnībā. 
Pienāca uzstāšanās. Konkursā piedalījās apmēram 50 pianistu no 14 dažādām pasaules valstīm. Kopumā jāteic – konkurence bija liela. Protams, bija arī daudz itāļu, kuri emocionāli atskaņoja lielas, pārsvarā romantiskas programmas atzīstamos tempos, kas gan reizēm nebija līdz galam izstrādāti. Interesanti bija novērot globalizāciju – Īrijas valsti pārstāvēja pedagoģe no Irānas ar savu audzēkni no Ķīnas. Par spīti sīvajai konkurencei, mēs lieliski saņēmāmies, un kompetentā žūrija, kuru pārstāvēja koncertējoši pianisti un pedagogi no Krievijas, Vācijas un, protams, Itālijas, mūs atzinīgi novērtēja. Es ieguvu pirmo vietu, Lelde otro, un Sofija savā grupā otro vietu. Popularizējot latviešu mūziku, mēs savā repertuārā bijām iekļāvuši Jāņa Mediņa „Dainas”, kas patika un radīja interesi žūrijā, kuras pārstāvji pēc tam palūdza sev paturēt arī nošu eksemplārus. Pēc konkursa Vācijas pārstāvis, pianists un pedagogs Roberts Bencs, pozitīvi izteicās par manis izpildītajām S. Rahmaņinova trim etīdēm – gleznām un par Latvijas pianismu, ko bijām godam aizstāvējuši.
Nākamajā dienā devāmies ekskursijā uz tuvējo Venēciju divstāvīgā, modernā itāļu vilcienā, kas ir visērtākais veids, kā nonākt grandiozajā pilsētā uz ūdens. Tapa neskaitāmas brīnišķīgas fotogrāfijas un videoklipi, kur iemūžinājām šaurās ieliņas, gondoljeru dziesmas, izdaudzinātos kanālus, Svētā Marka laukumu, visu veidu laivas un venēciešu maskas. Debesis bija skaidras, un diena bija silta, garastāvoklis mums bija lielisks un iespaidi – kolosāli. Baudījām itāļu viesmīlīgo vidi, picas un saldējumu, kam nestāv līdzās citzemju ražojumi. Dienas beigās, līksmi un patīkami noguruši, atgriezāmies Trevizo, lai nākamajā dienā dotos uz Latviju, kuras, par spīti pozitīvajam ceļojumam, man sāka patiesi pietrūkt.
Rietošās saules atblāzmas apstaroti, caur Londonu mēs vēlu vakarā ielidojām Rīgas izgaismotajā lidlaukā. Sirds no atkalredzēšanās ar dzimto zemi pukstēja jo strauji, un galvā klīda dažādas domas, kuras visas vienoja kopīgais skats no pozitīvo emociju prizmas. Paldies mūsu skolotājai par lielo sagatavošanas darbu un iespēju sevi parādīt šai prestižajā konkursā. Ceļojums bija izdevies. Mēs paplašinājām savu redzesloku, dzirdot dažādo repertuāru un citu valstu pianisma skolas, un mums ir liels prieks, ka nodibinājām kontaktus ar konkursa dalībniekiem un iepazīstinājām viņus ar skaisto latviešu mūziku, nesot Latvijas vārdu plašajā pasaulē.
 
Zigurds Teikmanis, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 3. kursa audzēknis 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites