Tuvākie pasākumi
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
ĶEGUMA SURF PARTY
Sports > Atpūta
07.08.2020 16.00
Lekcija Birzgalē
Sabiiedrība > Sanāksme
14.08.2020
Jautājums domei

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


2.novembrī labdarības programmas „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietvaros ar jaunajiem vecākiem Koknesē un Ķegumā tikās projekta vēstnese, psiholoģijas zinātņu doktore Diāna Zande.
Sniedzot nepieciešamās zināšanas par mazuļu aprūpi un emocionālo atbalstu bērnu audzināšanā lekcijā „Kā izprast savu mazuli?”.
„Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ir labdarības organizācijas Ziedot.lv un veikalu tīklu SIA „Maxima Latvija” rīkota programma, kuras mērķis ir palīdzēt ap 2000 bērnu no maznodrošinātām ģimenēm visā Latvijā.
Koknesē uz lekciju bija ieradušās 35 mammas, betĶegumālekciju apmeklēja22 māmiņas, tēti un viņu mazās atvases. Uz lekcijām bija ieradušās mammas ar dažādu dzīves pieredzi – daļa mammu šobrīd audzina savu pirmdzimto bērniņu, bet citām ģimenē aug jau četri un vairāk bērni, un viņām visām ir vienlīdz interesanti klausīties D.Zandes padomos.
Ķeguma novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Inese Zagorska norādīja, ka Ķeguma novadā palīdzību labdarības programmas „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietvaros šobrīd saņem 10 māmiņas un viņu mazuļi, un lekciju apmeklēšana māmiņām ir liels ieguvums, jo izdodas izrauties no mājām un pabūt starp citām māmiņām, kā arī gūt apstiprinājumu un novērtējumu tam, kā audzina savus bērnus.
 
Lekcijas laikā Diāna Zande ne tikai dalījās savās zināšanās par to, kas jāzina par mazuļa attīstību dzīves pirmajos gados, kā izprast bērniņu un viņa vajadzības, un kā vecākiem pašiem neaizmirst parūpēties par sevi, auklējot jaunākos ģimenes locekļus, u.c. Tāpat D.Zande norādīja, ka vecāki, bērniņam piedzimstot, ir „kuģa kapteiņi” ģimenē, nevis jaunpiedzimušais – vecāki nosaka spēles noteikumus, tādējādi radot bērnam drošības sajūtu visai dzīvei: „Bērniņš pirmajos dzīves gados pats nesaprot, kas viņam ir nepieciešams, tāpēc vecākiem ir jādara viss, lai bērns gulētu pietiekami, ēstu veselīgi, arī tad, ja liekas, ka bērniņš niķojas.”
Diānas Zandes lekcija „Kā izprast savu mazuli?” Koknesē un Ķegumānotika labdarības programmas„Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietvaros. Programmas laikā ģimenēm, kurās aug bērni līdz 2 gadu vecumam, katru mēnesi tiek nodrošinātas autiņbiksītes un piena maisījumi 16 eiro vērtībā, lai bērni augtu veseli un laimīgi. Lai varētu sniegt palīdzīgu roku visām akcijā iesaistītajām ģimenēm, nepieciešami 32 000 eiro mēnesī.
Ziedojumus iespējams veikt SIA „Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā – gan ziedojumu kastītēs, gan izvēloties veikalos produktus ar īpašu akcijas zīmi „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem”, kas nozīmē, ka ražotājs ziedos 1 centu no produkta cenas mazuļu atbalstam. Šobrīd labdarības programmāir iesaistījies AS „Tukuma piens” ar pienu un kefīru„Baltais” 2%, AS „Laima" ar dažāda veida cepumiem, konfektēm, u.c. produktiem, kā arī SIA „Rīgas Piensaimnieks” ar biezpiena sieriņu „Kārums” multipaku, ziedojot 1 centu no katra pārdotā produktu iepakojuma „Maxima Latvija” veikalos. Sniegt atbalstu mazuļiem no trūcīgām ģimenēm var arī ziedojot Ziedot.lv mājas lapā (http://www.ziedot.lv/palidzi-trucigiem-mazuliem-2137) un zvanot uz ziedojumu tālruni 9006 7004 (maksa par zvanu 1,42 eiro).
 
Labdarības programma„Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietilpst SIA „Maxima Latvija” ģimeņu atbalsta programmā „Augošai Latvijai”,  kas apkopo dažādas uzņēmuma iniciatīvas un sadarbības projektus šajā jomā, un kuras galvenais vadmotīvs ir par ģimenei draudzīgu vidi un ērtu iepirkšanos. Vairāk iepazīties ar programmu iespējams mājas lapā www.augosai.lv.
 
Papildu informācija:
Inese Danga
„Ziedot.lv” Sociālās programmas vadītāja
Tālr. 67289339
e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.ziedot.lv
 
 
Jānis Beseris
SIA „Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs
Tālr. 29666603
e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.maxima.lv, www.augosai.lv

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites