Tuvākie pasākumi
Orientēšanās pasākums
Kultūra > Atpūta
No 15.05.2020 līdz 29.05.2020
“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Jautājums domei

Novada ziņas - front page

Ķeguma Novada Ziņas

Aktualitātes

Attēli un video

Jaunumi


29.novembrī plkst.17.00 Ķeguma novada muzejā Tomē sarīkojums “Regīnas Ezeras fenomens Latvijas kultūras kanonā”.

Pasākumu veido Liega Piešiņa, Rakstniecības un mūzikas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja:  "Tikšanās reizē Ķeguma novada muzejā Tomē divas rakstnieces fotogrāfijas mūs mudinās izvērtēt Regīnas Ezeras fenomenu Latvijas Kultūras kanona kontekstā. Sarunās ar rakstnieci Noru Ikstenu un tulkotāju no itāļu valodas Margaritu Karbonaro uzzināsim par Regīnas Ezeras literārajām vērtībām un to nozīmi šodienas pasaulē.”


Regīnai Ezerai, kura tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajām 20. gadsimta latviešu psiholoģiskās prozas autorēm, ir izdotas 28 oriģinālgrāmatas. Rakstnieces daiļradē liela nozīme ir sapņiem, vīzijām, nojautām, fantastiskā un reālistiskā sapludinājumam. Daudzkārt rakstniece vienu notikumu savā daiļradē aplūko no dažādiem viedokļiem, ievērojot  katras personas pasaules uztveri un valodas īpatnības.
 
Lasītāji un kritiķi augstu vērtējuši Regīnu Ezeru kā izcilu, virtuozu valodas un vārdu rotaļu pārvaldītāju, patiesu, spilgtu raksturu radītāju. Šoreiz lielāku vērību pievērsīsim romānam "Aka", kas ir viens no populārākajiem rakstnieces darbiem, kuru 1976. gadā ekranizēja Gunārs Cilinskis un Varis Brasla. Tagad režisore Ināra Slucka “Aku” iestudējusi Nacionālajā teātrī, bet oktobrī "Aka" iznākusi Itālijā.

Muzeja vadītāja Ligita Ādamsone: “Paldies Liegai, Norai un Margaritai par atsaucību, atbalstot muzeja ierosinājumu, šo nozīmīgo tikšanos rīkot Tomē.”
 

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites