“Telefons nāks palīgā, orientējies Ķegumā!”

Realizētājs: Nauris Neimanis

Piešķirtais finansējums: 750,00 EUR

Apraksts: izstrādāta orientēšanās sporta karte Ķeguma pilsētas teritorijā. Aplikācijprogramma viedtālrunī, kuru izmantojot jebkurā diennakts laikā persona var veikt orientēšanās distanci. Karte papīra formātā un cits inventārs nav nepieciešams! Uzreiz pēc veiktās distances redzams rezultāts un salīdzināms ar visiem pārējiem distances veicējiem “online” režīmā. Orientēšanās distances pieejamas ikvienam mērķgrupas indivīdam “online” režīmā un Ķeguma dienas centrā.

 

“Iedzīvotāji veido vidi”

Realizētājs: biedrība “Viršu laiks”, Alda Grašiņa

Piešķirtais finansējums: 310,00 EUR

Apraksts: Birzgales centra apkārtējās vides apzaļumošana, jaunu apstādījumu ierīkošana. Projekta īstenošanā un apzaļumošanas veikšanā piedalījās Birzgales iedzīvotāji.

 

“Distanču slēpju iegāde Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēniem”

Realizētājs: Agita Kaļva

Piešķirtais finansējums: 750,00 EUR

Apraksts: Iegādāti distanču slēpju komplekti Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēniem, lai pilnvērtīgāk apgūst slēpošanas pamatus sporta stundās, lai varētu piedalīties “Latvijas skolu ziemas olimpiskajā festivālā”.

 

“Rūpes par sievietes veselību”

Realizētājs: biedrība “Starptautiskais soroptimistu klubs 0gre - Ķegums”, Antra Krūmiņa

Piešķirtais finansējums: 562,50 EUR

Apraksts: Sieviešu izglītošana par iegurņa veselības nozīmi un lomu sievietes dzīves laikā, iegurņa veselības uzlabošana, un izpratnes veicināšana par sieviešu ķermenim piemērotākajām fiziskajām aktivitātēm dzīves laikā, kas pasargā no iegurņa problēmām. Bez maksas izglītotas 50 Ķeguma novada sievietes par tēmu “Rūpes par sievietes veselību”. Bez maksas drukāti materiāli, kur var griezties, lai arī turpmāk veicinātu labu veselību pēc projekta realizācijas, kā arī tiks ievietota informācija Ķeguma mājas lapā un sociālajos tīklos, lai informācija sasniegtu vēl plašāku auditoriju.

 

“Dārza dizaina kursi iesācējiem”

Realizētājs: biedrība “Starptautiskais soroptimistu klubs 0gre - Ķegums”, Ieva Vējone

Piešķirtais finansējums: 576,00 EUR

Apraksts: apmācības dārza dizaina kursos, izglītojot vietējos iedzīvotājus un radot sakoptu un ainavisku vidi. Veicināta vietējo iedzīvotāju  (Ķeguma novada pašvaldībā deklarēto personu) izglītošana, tika radīts priekšstats un redzējums par augu kopšanu, daudzveidību, augšanu, dārza ierīkošanu un ainavas veidošanu. Praktiskās iemaņas izmantotas, lai izveidotu Ķeguma novada publiskās telpas (pēc savas izvēles) skici/ projektu un prezentētu to.

 

“Galda trenažiera (robota) iegāde Rembates pagastam”

Realizētājs: Agris Veļiks

Piešķirtais finansējums: 750,00 EUR

Apraksts: Trenažiera iegāde Rembates pagastam uzlabo galda tenisu spēlējošo iedzīvotāju iemaņas, popularizē galda tenisu novadā, rīkojot sacensības. Galda tenisa trenažieris (robots) dod iespēju trenēt specifiskus vingrinājumus intensīvā režīmā, kas īsā laika periodā paaugstina meistarības līmeni.

 

“Inventāra iegāde Ķeguma novada pensionāru biedrības radošai darbnīcai aktivitāšu veicināšanai”

Realizētājs: biedrība “Ķeguma novada pensionāru biedrība”, Dagnija Berķe

Piešķirtais finansējums: 189,66 EUR

Apraksts: Tika iegādāta Sizzix Big Shot formu izgriešanas un reljefu izspiešanas mašīna, ar tās palīdzību var izgatavot apsveikumu kartiņas, dāvanu kastītes, dāvanu groziņu un citas skaistas, noderīgas lietas. Pensionāru biedrības radošajā darbnīca ikvienam gribētājam ir iespēja apgūt darbu ar Sizzix Big Shot.

 

“Ķeguma jauktā kora LINS vizuālā tēla uzlabošana”

Realizētājs: biedrība “Semper Novus”, Austris Logins

Piešķirtais finansējums: 463,20 EUR

Apraksts: uzšūtas vienādas tautiskajam tērpam un stilizētajam lina tērpam atbilstošas Ķeguma jauktā kora “Lins” bikses puišiem. Tas sekmē skaistu, sakoptu, vienotu un tautiskā tērpa tradīcijām atbilstošu kora “Lins” kopējo tēlu.

 

“Kursi – darbs ar polimērmālu, skrapbukings un papīra dizains Ķeguma novada pensionāru biedrības radošās darbnīcas dalībniekiem ”

Realizētājs: biedrība “Ķeguma novada pensionāru biedrība”, Dagnija Berķe

Piešķirtais finansējums: 101,10 EUR

Apraksts: projekta (3 dalībnieki) ietvaros apguva polimērmāla rotu, glezniņu, trauku, apsveikuma kartiņu, dāvanu kastīšu, dāvanu groziņu un citu rokdarbu izgatavošanas tehniku kursos un spēj apmācīt citus radošās darbnīcas dalībniekus un interesentus.  Kursa organizators nodrošināja dalībniekus ar izejmateriāliem, kas bija nepieciešami prasmju apgūšanai.

 

 

“Vinila foto magnētu izgatavošana”

Realizētājs: biedrība “Ķeguma novada pensionāru biedrība”, Dagnija Berķe

Piešķirtais finansējums: 44,47 EUR

Apraksts: izgatavots foto magnēts 5x7 cm ar Ķeguma attēlu un pilsētas nosaukumu 250 gab. Izmantos Ķeguma novada pensionāru biedrība kā suvenīru – braucot ciemos, pasākumos, ekskursantiem, kuri apmeklē Ķegumu.

 

“Kamanu suņu sporta sacensības bez sniega “Ripo Rati Ķegumā 2020””

Realizētājs: biedrība “Zemu lidojoši suņi” Ģirts Eldmanis

Piešķirtais finansējums: 750,00 EUR

Apraksts: divu dienu kamanu suņu sacensības bez sniega, kas vienlaicīgi būs viens no kamanu suņu sacensību seriāla “Ripo Rati” posmiem, kā arī Starptautiskās Kamanu suņu sporta federācijas (IFSS) Pasaules kausa posms. Sporta tradīciju uzturēšana, iedzīvotāju brīvā laika dažādošana, pavadot nedēļas nogali aktīvi sportojot ar savu suni vai vērojot starptautiskas kamanu suņu sacensības.

 

“Boksa un fiziskās sagatavotības attīstība Ķeguma novadā”

Realizētājs: Mārtiņš Arents

Piešķirtais finansējums: 500,58 EUR

Apraksts: ir iegādāts par piešķirto finansējumu nepieciešamais inventārs – espandera gumijas, hanteles, lecamauklas, taimeri, iegūstot iespēju nodrošināt kvalitatīvus boksa treniņus mūsu novada iedzīvotājiem. Boksa treniņi ir jauna sporta aktivitāte mūsu novadā, kas strauji iemanto popularitāti gan mūsu novada iedzīvotāju, gan citu vidū. Šobrīd treniņus apmeklē 17 bērni, 10 sievietes (meitenes), kā arī 23 jaunieši un pieaugušie.

 

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites